1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediyeye yapılan saldırıyı kınadı
Belediyeye yapılan saldırıyı kınadı

Belediyeye yapılan saldırıyı kınadı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan Belediye Eşbaşkanı Melikşah Teke, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan saldırıyı kınadı.

A+A-

Silvan ilçesi Gazi Caddesi üzerinde bulunan Silvan Orta Okulu önünde bir araya gelen Silvan Belediye Eşbaşkanı Melikşah Teke, BDP İlçe Başkanı Kerem Canpolat, Belediye Meclis üyeleri ile vatandaşlar basın açıklaması yaptı.

Açıklamayı yapan Silvan Belediye Eşbaşkanı Melikşah Teke, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Teke, "Sizde biliyorsunuz ki, Büyükşehir Belediyesi 30 Mart yerel seçimlerinde yeniden göreve geldiğimiz takdirde her ilçeye otobüs gönderip halkımıza hizmet edeceğimizi belirtmiştik. Bazı kesimler, bu anlamda onların menfaatlerine dokunduğu için bugün Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne hoş olmayan bir hareket gösterdiler. Bizde bu Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan saldırıyı burada kınıyoruz. Belediyelerimiz halkın belediyesi, belediyemiz demokratiktir.

Çalışma ve hizmetleri sürekli halk için olacaktır. Halk için bir karar alınmışsa o karar doğrultusunda çalışmalar devam edecektir. Kişiler bu çalışma ve hizmet anlayışına engel olamayacaktır. Bu halka bir hizmet sözü verilmişse bu hizmeti yaparak, geri adım atılmayacaktır. Halkın otobüsleri gelecektir.

Burada halk tercihini kullanacaktır. İsteyen otobüslere binecektir, isteyen de minibüslere binecek. Bu halkın tercihidir. Kimse buna itiraz edemez. Bugün yapılan bu yanlış hareketin ve kirli oyunun içine giren kişiler biz burada onlara da sesleniyoruz. Bir an önce bu halktan, bu belediyeden, bu partiden özür dileyin. Yapmış olduğunuz bu çirkin saldırıyı bu halk kabul etmeyecektir" dedi.

Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı.

(İYH-ÜN-Y)

HABERE YORUM KAT