1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediyeye saldıranlar özür diledi
Belediyeye saldıranlar özür diledi

Belediyeye saldıranlar özür diledi

DİYARBAKIR- Silvan Minibüs Hattı Kooperatifi, dolmuş sahip ve şoförleri saldırı yaptıkları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin önünde basın açıklaması yaparak özür diledi.

A+A-
Silvan Minibüs Hattı Kooperatifi, dolmuş sahip ve şoförleri 4 Temmuz günü kalas ve taşlarla saldırdıkları Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin önünde bu kez özür dileyen bir açıklama yaptı.
 
Yaklaşık 30 kişinin katıldığı açıklamada, basın açıklamasını Silvan Şoförler Odası Kooperatif üyesi Menaf İlvar yaptı. İlvar, Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet alanının yeni yasayla il sınırlarını kapsadığı, belediyenin ulaşım planı gereği ve halkın yoğun talebi üzerine diğer ilçelerde olduğu gibi Silvan-Diyarbakır arasında da ulaşıma yönelik yeni çözümler getirdiğini söyledi. İlvar, “Silvan-Diyarbakır arasına otobüslerle yolcu taşımaya girişerek, halka daha kaliteli hizmet vermeye başlamıştır.
 
Bu hizmet verilmeye başlanırken bizler bir takım hatalar yaptık. Bir takım güçlerin oyununa geldik. Belediyemizin bu hizmetini çıkarlarımız zedelenir diye karşı çıktık. Bazı yönlendirmeler nedeniyle anlamsız bir şekilde belediye binasına saldırdık ve otobüslerine zarar verdik. Belediyenin camlarını kırdık. Partili arkadaşlarımızı yaraladık. Birçok belediye çalışanı ve partilimiz bu saldırı nedeniyle gözaltına alındı. Belediyenin halka yönelik geliştirdiği bu kaliteli hizmete karşı geliştirdiğimiz anlamsız saldırıdan dolayı özür diliyoruz.
 
Belediyeye yönelik yaptığımız anlamsız saldırıdan dolayı başta halkımız, partimiz ve belediyemiz olmak üzere tüm kurumlarımızdan özür diliyor, göstermiş olduğumuz bu eksiklikten dolayı üzgün olduğumuz belirtiyoruz. Silvan Minibüs Hattı Kooperatifi ve bazı dolmuş sahip ve şoförleri olarak halkın hizmet kalitesinden faydalanmasını engellemeye çalıştık. Kendi çıkarlarımızı halkımızın çıkarlarının önünde gördük. Bizim bu eksikliğimizi bazı çıkar grupları kullandı. Belediyeye saldırmamız konusunda yönlendirmeler yaptılar.
 
Bizler de çıkarlarımızı düşünerek bu oyuna geldik, bir takım hatalar yaptık. Halkın hizmetlerden faydalanmasını engelleye çalışmanın anlamsızlığını idrak etmiş bulunuyoruz. Tek isteğimiz, halkımızın, partimizin ve kurumlarımızın bizi affetmesini bekliyoruz. Bir daha asla böyle bir eksikliğe düşmeyeceğimizi söylüyoruz. Halkımızdan, partimizden ve tüm kurumlarımızdan tekrar tekrar özür diliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
(YRT-ÖK-Y)
 

HABERE YORUM KAT