1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediyeye motivasyon için öğrenci ziyareti
Belediyeye motivasyon için öğrenci ziyareti

Belediyeye motivasyon için öğrenci ziyareti

Diyarbakır Hani'nin Soğanlı Köyü İlkokulu öğretmen ve müdürü köy çocuklarını okumaya teşvik etmek amacıyla ve motivasyonunu arttırmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi'ne getirdi.

A+A-

25 öğrenci ile Müdür Yardımcısı İlyas Yıldırım ve sınıf öğretmeni Bedriye Özbek'i ilk önce Halkla İlişkiler Müdürü Zehra Demir karşıladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş ve İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Murat Alökmen daha sonra çocukları Meclis Salonu'nda ağırladı.

Kendisinin de çok zor koşullarda bir köy okulunda okuduğunu belirten Fahrettin Çağdaş, “Okumak için ısrar ettim ve başardım. Aynı başarıyı sizin de göstereceğinize inanıyorum. Soğanlı Köyü'nde bugüne kadar okula devam eden öğrenci neredeyse yok. Ama inanıyorum ki sizler devam edeceksiniz” dedi. Halkla İlişkiler Müdürü Zehra Demir de, özellikle de kız çocukların okumalarını isteyerek, “Okuduğunuzda hayatınız değişecek, daha iyi yaşam şartlarınız olur“ diye konuştu.Genel Sekreter Çağdaş öğrencilere tişort, kitap hediye ederken, öğrencilerin isteği üzerine Soğanlı Köyü İlkokulu'nun ağaçlandırılacağını ve çocuklar için oyun alanları yapacaklarını bildirdi.

 

HABERE YORUM KAT