1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Belediyeye işçi alımı için anlaşma imzalandı
Belediyeye işçi alımı için anlaşma imzalandı

Belediyeye işçi alımı için anlaşma imzalandı

Diyarbakır Yenişehir Belediyesinde hizmet alımı işçileri, müteahhit firma ile Diyarbakır Genel-İş Sendikası arasında, Yenişehir Belediyesinde sözleşme imzalandı.

A+A-

Yenişehir Belediye ile Diyarbakır Genel-İş Sendikası arasında hizmet alımı işçileri için sözleşme imzalandı. Yenişehir Belediyesi'nde bir araya gelen, Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu, Başkan yardımcısı Behçet, Ekinci, Genel-İş Sendikası Bölge Başkanı Serdar Ekingen, Diyarbakır Genel-İş Şube Başkanı Salih Doğrul ve Taşeron firma katıldı. Temel amaçlarının emekçilerden yana politika izlemek olduğunu belirten Yenişehir Belediye Başkanı Selim Kurbanoğlu," Bu arkadaşlarımız tüm hizmet alımlarında çaba gerektirecek işlerde çalıştırılmalarına rağmen, maddi açıdan büyük zahmeti çekende yine bu emekçi arkadaşlarımızdır. Genel-İş Şube Başkanımızın da belirttiği gibi inşallah bu hak arayışı başarılı olacaktır. Yenişehir Belediyesi olarak bizde elimizden gelen desteği sunacağız" dedi.

Ardından söz alan Diyarbakır Genel-İş Şube Başkanı Salih Doğrul ise "Genel-İş Sendikası olarak, emek mücadelesinde büyük bir pay oranına sahip hale gelen, taşeron işçiler üzerine, yılardır mücadele ediliyor. Arkadaşlarımızın sosyal, ekonomik ve özlük haklarının korunması noktasında, verdiğiniz katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz" dedi. Konuşmaların ardından sözleşme taraflar arasında imzalandı.

 

 

(Osman İçli-İLKHA)

HABERE YORUM KAT