1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Belediyespor'dan dayanışma gecesi
Belediyespor'dan dayanışma gecesi

Belediyespor'dan dayanışma gecesi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un düzenlediği dayanışma gecesine kentteki spor taban birlikleri, belediye yöneticileri ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

A+A-

Liluz Otel'deki gecede Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'u tanıtan bir film gösteriminin yanı sıra, Spor'da Küfür ve Şiddete Karşı hazırlanan film de gösterildi.

Kulüp Başkanı Metin Kılavuz, 2010 yılında yönetime gelirken belirledikleri hedeflere adım adım yürüdüklerini söyledi.
 
BENİM HAYALİM AMEDSPOR'DUR
Diyarbakır kentindeki spor camiasının bir araya geleceği kentin sorunlarına ortak akılla çözümlerin üretileceği bir mekanizmanın yapısal şekli için tartışmalar yürüttüklerini bu bağlamda ise spor meclislerini oluşturduklarını ve bu çalışmalarının Türkiye'de bir ilk olduğunu ifade eden Kılavuz,''Yürüttüğümüz çalışma Türkiye'de bir ilk olduğundan büyük ses getirdi, Spor Bakanlığı da dahil Türkiye'nin dört bir yanından bu çalışmayı yaygınlaştırma adına bizlerden destek istendi, bu durumun bölge açısından öneminin farkındayız ve bundan ötürü gururluyuz.Biz futbol değil spor kulübüyüz.
 
Ancak futbol gerçeğini inkâr edemeyiz. Bu sezon hedefimiz PTT 1.Lig'e çıkmaktır. Bizim isim ve renk takıntımız yok. Rengi zaten değiştirdik, isim ise zaten Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'dur. Benim hayalim ise bu ismi Amedspor olarak değiştirmektir.'' şeklinde konuştu.

Bu arada geceye fazla katılım olmaması dikkat çekerken, daha önce satılan davetiyelerle kulübe önemli oranda bağış sağlandığı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT