1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye'nin yapmadığını esnaf yapıyor
Belediye'nin yapmadığını esnaf yapıyor

Belediye'nin yapmadığını esnaf yapıyor

Diyarbakır (Amed) Merkez Sur ilçesindeki duyarlı esnaf, sur dibine ağaç dikerek, 'Diyarbakır belediyelerinin yapması gereken işleri esnaf yapıyor' diyerek sitemde bulundu. Esnaf, BDP'li Diyarbakır belediyelerinin bu vurdumduymazlığına tepki gösterdi.

A+A-

Diyarbakır Merkez Sur ilçesi Direkhane Sokak üzerindeki duyarlı esnaf, tarihi sur dibine ağaç dikip, 'Diyarbakır belediyelerinin yapması gereken işleri esnaf yapıyor' diyerek BDP'li Diyarbakır belediyelerinin duyarsızlığına tepki gösterdiler. Dikilen ağaçları da daha önce kendilerinin diktiklerini belirten esnaf, 'Belediye ne iş yapıyor' diye sordu.

Esnaf adına konuşan Hacı Menderes, "Bu bahçeyi kendimiz ektik, mevcut kırmızı toprağı dahi paramızla aldık. Belediyenin yapması gereken işleri, bizim yapmamıza rağmen belediye yetkilileri gelip bu ağaçları 'niye ekiyorsunuz' diyorlar" dedi.

Bu ağaçları daha önce diktiklerini şimdi ise güneş alamadıkları için yerlerini değiştirdiklerini ifade eden Hacı Menderes, "Belediyenin park ve bahçeler konusunda hassas davranmasını istiyoruz. Ayrıca BDP'li belediyeleri Diyarbakır için çalışmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

(M.Sait Adiyaman, Yakup Moğulgani- İLKHA)

HABERE YORUM KAT