1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Belediyenin ücretsiz beden eğitimi kursuna 120 öğrenci katıldı
Belediyenin ücretsiz beden eğitimi kursuna 120 öğrenci katıldı

Belediyenin ücretsiz beden eğitimi kursuna 120 öğrenci katıldı

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından üniversitelerin spor yüksek okulları bölümüne hazırlanan öğrencilere yönelik ücretsiz verdiği hazırlık kurslarına bu yıl 120 öğrenci katılıyor.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından üniversitelerin spor yüksek okulları bölümüne hazırlanan öğrencilere yönelik verdiği ücretsiz hazırlık kursları başladı. Bu yıl yedincisi yapılan kurslara üniversite bölümüne hazırlanan 120 öğrenci başvuru yaptı. Kurs gören öğrencileri Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcısı Aynur Yılmaz, İhsan Avcı ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kardaş ziyaret ettiler.

Ziyarette öğrencilere başarılan dileyen Başkan Vekili Mahmut Dağ, “ Belediye olarak bu yıl düzenlediğimiz beden eğitimi kurslarına 120 öğrenci katılım gösterdi. Geçen altı yılda düzenlediğimiz kurslara katılan öğrencilerden 400'ü üniversite girmeyi hak kazandı.

Bu yılki kurslarımıza katılmak için yoğun bir başvuru olmasına rağmen değişen sınav sistemi sonucu belirlenen puanın altında olanlar başvurularını geri çevirmek zorunda kaldık. Bu kurslarımızı eşit koşullarda sınava hazırlanma imkânı bulamayan gençlere yardımcı olmaktır. 1 Temmuz'da yapılacak sınava çok kısa bir zaman kaldı. Yeni sınav sisteminde yeteneği ikinci plana alındığı için sınavlarda iyi puan alanları geride bırakmanız için yetenek bölümünde iyi sonuçlar almanız gerek. Bu nedenle bu kısa sürede daha çok çalışmanız gerek. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılki sınavlarda başarılı olacağınıza inanıyor, başarılar diliyorum “ şeklinde konuştu Belediye tarafından verilen kurslara katılan öğrencilerin spor malzemeleri belediye tarafından karşılandı.

 

HABERE YORUM KAT