1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediyenin tutumu taktir edildi
Belediyenin tutumu taktir edildi

Belediyenin tutumu taktir edildi

Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi Temizlik çalışanlarının çalışmaları Diyarbakırlı vatandaşlar tarafından taktirle karşılandı.

A+A-

Belediyeye ait çöp konteynırlarının sabahın erken saatlerinde deterjanlarla yıkanıp parfüm serpilerek temizlenmesi vatandaşlar tarafından olumlu tepkiyle karşılandı.


Diyarbakır’ın Yenişehir Belediyesi’nin almış olduğu çöp konteynırları sabahın erken saatlerinde temizlik çalışanları tarafından deterjanlarla yıkanarak parfüm serpilerek temizlenmesi ve daha sonra da ilaçlanması vatandaşların olumlu tepkisine neden oldu. 3 yıldır bu hizmetin yapıldığı Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde çöp konteynırları temizlik araçlarına alınarak aracın içerisinde hem dış hemde iç temizlik yapılıyor.

 

Gayet hijyenik yapılan temizlik vatandaşların da dikkatinden kaçmadı. Temizlik çalışanlarına ve belediye ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar bütün çalışmaların böyle titizlikle yapılması yönünde belediye ekiplerine teşekkür etti.
 
Yenişehir’de yaklaşık 130 çöp konteynırının olduğunu belirten temizlik personeli Ercan Şimşek “Yaklaşık 130 adet çöp konteynırı var  düzenli olarak yıkanıp temizliyoruz, ilaçlıyoruz çok zevkli bir iş. Derler ya temizlik imandan gelir aynı zamanda konteynırın çevresini de yıkıyoruz. Yalnız üzüldüğümüz bir konu vatandaşlar çöpleri konteynırın içine atmıyorlar, çevreye atıyorlar buda sağlığa zararlı. Mikroplar oluşuyor bu mikroplarda ister istemez vatandaşa yansıyor. Bunun yanı sıra birde çöp toplayan çocuklar gelip çöpleri dağıtıyorlar çevreyi rahatsız ediyorlar” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT