1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. "Belediyelerimizle Yürüyoruz" etkinliği
"Belediyelerimizle Yürüyoruz" etkinliği

"Belediyelerimizle Yürüyoruz" etkinliği

Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ''Belediyelerimiz ile Yürüyoruz'' temalı yürüyüş düzenlendi.

A+A-

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait  Seyrantepe Atletizm Pist Alanında gerçekleştirilen yürüyüşe Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet ASLAN, İl Sağlık Müdürü Dr. Sait AVAR, Belediye Temsilcileri, Sağlık çalışanları, aileleri ve vatandaşlar katıldı.   

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet ASLAN yürüyüş ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; ''Bakanlığımızca 2014 yılı ''Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı'' ilan edilmiştir. Fiziksel hareketsizliğin azaltılabilmesi için 2014 yılı boyunca her ayın son Pazar günü Türkiye Halk Sağlığı Kurumu önderliğinde Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün koordinasyonunda diğer illerimizde olduğu gibi farklı temalarda yürüyüş etkinlikleri düzenlenmektedir dedi.

Dr. ASLAN ayrıca; Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı çevresinde insanların güvenle fiziksel aktivite yapabileceği sosyal ve fiziksel ortamların oluşturularak günlük yaşamlarına fiziksel aktivitenin entegre edilmesi, toplumda düzenli fiziksel aktivitenin yaygınlaştırılması, spor tesislerinin ve rekreasyon alanlarının oluşturulması için yerel yönetimlerin işbirliği büyük önem arz ettiğinin altını çizdi.

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak halkımızın sağlıklı yaşam bilincinin geliştirilmesi konusunda yürüttüğümüz çalışmalarımız ve çabalarımız devam edecektir diyen Dr. Fatih Mehmet ASLAN etkinliğe katılanlara teşekkür ederek, sağlıklı ve mutlu bir gelecek temennisinde bulundu.

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürüyüş alanında açılan stantta; katılımcılara su, şapka, pedometre ve sağlıklı yaşam ile ilgili broşürler dağıtılarak diyetisyenler tarafından sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirme yapıldı. Yoğun ilgi gören yürüyüşte katılımcılar pedometreleri ile yürüyerek adımlarını saydılar.

HABERE YORUM KAT