1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediyelerde “5 dakika” eylemi
Belediyelerde “5 dakika” eylemi

Belediyelerde “5 dakika” eylemi

DBP, son dönemde yaşanan operasyonlar ve gözaltılara karşı “Savaşa karşı hayatı 5 dakikalığına durduralım” çağrısı kapsamında kentteki belediye çalışanları 5 dakikalık iş bırakma eylemi gerçekleştirerek, bir yürüyüş düzenledi.

A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Genel Merkezi tarafından son dönemde artan operasyon ve gözaltılara karşı “Savaşa karşı hayatı 5 dakikalığına durduralım” protesto eylemleri çağrısı kapsamında Diyarbakır’daki Merkez Belediyelerin çalışanları 5 dakikalık iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.  

Bu kapsamda Bağlar Belediyesi çalışanları 5 dakikalık iş bırakarak, yürüyüş düzenledi. Belediye hizmet binası önünde bir araya gelen çalışanlar, sık sık “Amed susma sıra sana gelecek”, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “ Farqin halkı yalnız değildir”, “Lice halkı yalnız değildir”, “Amed Halkı iradene sahip çık” sloganları eşliğinde Toptancılar Caddesi’ne kadar bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Belediye Başkan Yardımcısı Nevriye Çur ile belediye meclis üyeleri de katılarak, destek sundu. Yürüyüş esnasında balkonlarına çıkan yurttaşlarda, slogan ve alkışlarla belediye çalışanların eylemine destek sundu.


Sur’da, yaşam 5 dakika durduruldu


Ayrıca Sur Belediyesi çalışanları da, meclis üyeleri ve Eşbaşkanların ailelerinin katılımıyla siyasi operasyonları kınamak amacıyla belediye binası önünde toplanarak,  5 dakika iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Belediye binası önünden geçen vatandaşlarda alkış ve kornalarla, eyleme destek verdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler