1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediyeden 7,5 saatlik kurtarma operasyonu
Belediyeden 7,5 saatlik kurtarma operasyonu

Belediyeden 7,5 saatlik kurtarma operasyonu

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama ve Kurtarma Ekibi, Dicle Barajı kapaklarının uyarı yapılmadan açılmasıyla Sur ilçesi Develi Mahallesi Zilpınar Deresi’ndeki sulama göletinde oluşan adada mahsur kalan 5 vatandaş ile 170 keçiyi, 7,

A+A-

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Develi Mahallesi’nde, Dicle Barajı kapaklarının 3 Aralık’ta açılmasıyla Zilpınar Deresi üzerinde bulunan sulama göletinde oluşan küçük adada 5 vatandaş ile 170 keçi mahsur kaldı.

 

Haber verilmesi üzerine olay yerine intikal eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Sualtı Arama ve Kurtarma Ekibi, kent merkezine 43 kilometre uzaklıkta olan Develi Mahallesi’ne 30 dakikada ulaştı.

Saat 12.30’da çalışmalara başlayan ekipler, 7,5 saatlik çalışmanın ardından 5 vatandaş ve 170 keçiyi boğulmaktan kurtardı. Olumsuz hava şartları ve su debisinin sürekli yükselmesine rağmen ekipler, bot ile önce vatandaşları, ardından da keçileri kıyıya çıkardı. Kurtarılan vatandaşlar, Sualtı Arama ve Kurtarma Ekibi’ne çalışmalarından teşekkür etti.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler