1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye'de yoğun kar mesaisi
Belediye'de yoğun kar mesaisi

Belediye'de yoğun kar mesaisi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş, kar temizleme çalışmalarına 45 araç ve 100 personel ile çalışma yürütülüyor.

A+A-
 Genel Sekreter Çağdaş yaptığı açıklamada, kar yağışının yarına kadar süreceğini belirterek, buzlanmaya karşı uyarı yaptı. Makine İkmal Kampüsünde kar ve buzlanmaya karşı bir koordinasyon merkezi oluşturulduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
 
"45 araç ve 100 personel ile çalışma yürütülüyor. 8 tuzlama aracı ve 4 çekicide görev alıyor. Belediye temizlik ekiplerinin de kaldırımlarda temizleme çalışmaları yürütüyor. Dünkü çalışmalar gece boyunca devam etti. Yurttaşların mümkün olduğu kadar toplu taşıma araçlarını tercih etmeli ve ana akslarda araçlar park edilmemeli. araçlar mutlaka kış lastiği kullanmalı, zincir ve halat gibi aletleri bulundurmalıdır. Buzlanma nedeniyle özellikle yaşlı yurttaşların kırık ve yaralanmalara neden olabileceği için dikkatli olunmalı."
 
Çağdaş, şikayet ve başvuruların 0 412 229 48 80 (19 hat) ve Alo 153 Belediye, Alo 110 İtfaiye ve Alo 185 DİSKİ'ye iletilmesini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT