1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye'de Kobanê kutlaması
Belediye'de Kobanê kutlaması

Belediye'de Kobanê kutlaması

Kobanê'de İŞİD'e karşı kazanılan zaferin ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi havai fişekler patlattı.

A+A-
Büyükşehir binası balonlarla süslendi. LED ekranlardan, “Kobane insanlığın zaferidir, selamlıyoruz” denilerek Kobanê'ye selam gönderildi.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kobanê'de İŞİD'e karşı kazanılan zaferi havai fişeklerle kutladı. Havai fişekler belediye bahçesinde renkli görüntüler oluşturdu.
 
Diğer yandan Büyükşehir Belediyesi'nin kentin belli noktalarındaki LED ekranlara Türkçe ve Kürtçe “Kobane insanlığın zaferidir, selamlıyoruz” denildi. Büyükşehir Belediyesi binası da balonlarla süslendi.
 
Kışanak: Kobanê'de insanlık kazandı
 
Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı ise twitter hesaplarından kutlama mesajları yayınladılar. Kışanak, ”Kobanê'de kadınlar kazandı, insanlık kazandı... Kobanê'de direniş kazandı, özgürlük kazandı...” dedi.
 
Anlı: Kobanê'yi kutluyoruz
 
Anlı ise "Birêz Enwer Muslîm li me gerîya û ji bo azadbûna Kobanê spasîya xwe got ji bo gelê Amedê û ji bo gelê Bakur. Em jî wan pîroz dikin.(Sayın Enver Müslim bizi aradı. Kobanê'nin özgürlüğü için tüm Amed ve Kuzey halkına teşekkür etti. Biz de onları kutluyoruz.)" dedi.

HABERE YORUM KAT