1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye otobüslerinin koltuk döşemeleri yenileniyor
Belediye otobüslerinin koltuk döşemeleri yenileniyor

Belediye otobüslerinin koltuk döşemeleri yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve ilçelerde toplu taşıma hizmeti veren belediye otobüslerinin kirli, yırtık ve kullanılamaz hale gelen koltuk döşemelerini değiştirmeye; çok dilli levhaları grup mahalle yollarına dikmeye; durakları da kırsal ilçelere

A+A-
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı,2007 ve 2009 yılından beri kent merkezinde, 2014 yılından itibaren de ilçelerde hizmet vermeye başlayan belediye otobüslerinin koltuk döşemelerini yenilemeye başladı.
 
 
Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı Otobüs İşletme Makine Müdürlüğü'nde 2 Mayıs'tan bu yana yapılan yenileme çalışması kapsamında, kirli, yırtık ve kullanılamaz durumda olan koltuklar sökülerek, yeni süngerler ve kumaşlarla döşeniyor.
 
Ulaşım Daire Başkanlığı, 112 belediye otobüsünden 79'unun döşemesini değiştirmeyi, çalışmalarını da 20 Mayıs'ta tamamlamayı hedefliyor. Koltuk söküm ve döşeme yenileme işlemleri ilk etapta kent içi ulaşımı sağlayan araçlarda uygulanırken, daha sonra ilçe ve kırsal alana ulaşımı sağlayan toplum taşıma araçlarında uygulanması planlanıyor.
 
Çok dili levhalar mahallelerde
 
Öte yandan Ulaşım Daire Başkanlığı, Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırları içinde yer alan tüm mahallelerin adının Kürtçe ve Türkçe yazılı olduğu levhaların dikimine de başladı. Nisan ayında başlanan çalışma doğrultusunda, grup mahalle yollarına çok dili ve haritalı levhalar dikiliyor. Eylül ayı sonunda, Büyükşehir sınırları içinde yer alan tüm mahallelerin adlarını belirten levhaları dikme çalışmaları tamamlanmış olacak.
 
Duraklar yerleştiriliyor
 
Bu arada toplu taşıma hizmetleri kapsamında Hani, Bismil, Hazro, Çınar ve Silvan mahalle yollarına kırsal tipi 120 durak yerleştirdi. Diğer ilçelerimize de kırsal tipi durak yerleştirme işlemi önümüzdeki günlerde yapılacak.
 
 
(Diyarinsesi.org BB)
 

HABERE YORUM KAT