1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye Meclis Üyelerinden Kıraç'a ziyaret
Belediye Meclis Üyelerinden Kıraç'a ziyaret

Belediye Meclis Üyelerinden Kıraç'a ziyaret

DİYARBAKIR- Yerel seçimlerde seçilen ikisi ilçe belediye başkanlığı olmak üzere 23 Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ı ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, 25 belediye meclis üyelerini makamında kabul etti. Vali Kıraç'ı ziyarette, daha güzel bir Diyarbakır için beraber çalışmanın önemine değindi. Meclis üyeleri ise, Vali Kıraç'ın kendilerini kabul etmelerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyarette İl Genel Meclis Üyeleri çalışmaları hakkında bilgi vererek, 14 komisyon oluşturulduğu ve genel kurul toplantıları yaparak çalışmalarına ve hizmetlerine başladıklarını ifade etti.

Vali Kıraç, “Yeni seçilen ve yeniden seçilen arkadaşlarımızı kutluyorum. Hayırlı olsun. İnşallah birlikte Diyarbakır'a güzel hizmetler yapmak nasip olur. Yeni Büyükşehir yasasıyla beraber yeni fırsatlar, yeni imkanlar doğdu. Bundan sonra asıl yapılması gereken en önemli iş komisyon çalışmalarının iyi takip edilmesi, bütçenin iyi planlanması ve kaynakların doğru kullanılmasıdır. Şuanki mevzuat gereği bütün köyler mahalle oldu ve bu mahallelerin ihtiyaçlarını belediyeler karşılayacak, bütün yerleşim birimlerine belediyelerimiz hizmet götürecek. Bizler de valilik ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı olarak gerekli izleme ve koordinasyon görevlerini yerine getireceğiz. Türkiye'nin en önemli problemi şuan çözülüyor. Barış iklimi ile beraber insanlar işlerini güçlerini sıkıntısız yürütebiliyor. İnsanlar yeter ki bir araya gelsinler kendilerini izah etmek istesinler. Çözülemeyecek sorun yok” ifadelerini kullandı.

(ÜN-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT