1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye köylülerle iftarda buluşuyor
Belediye köylülerle iftarda buluşuyor

Belediye köylülerle iftarda buluşuyor

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde her hafta rutin bir şekilde gerçekleştirilecek olan bir ailede iftar açma programı kapsamında ilk iftar, Kaplan ailesinin evinde yapıldı.

A+A-

Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, Belediye Başkan Yardımcıları, BDP Ergani ilçe Başkanı Cavidan Yaman'ın da katıldığı iftar sofrasında 40 gün önce eşini kanserden kaybeden Kaplan ailesini ziyaret etti. Heyet, aile ile birlikte yer sofrasında iftar yaptı.

Selman Köyü'nde iftar sofrasında aileyle birlikte uzun bir süre sohbet eden heyet, kanserden hayatını kaybeden 4 çocuk annesi Ayşen Kaplan'ın sıkıntılarını paylaştı. Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın ise Kaplan ailesini düzenli bir şekilde ziyaret edeceklerinin sözünü verdi. Burada konuşan Yalçın, amaçlarının daima yanlarında olduklarını göstermek istediklerini kaydederek, “Biz evinize çat kapı geldik. Amacımız ailenizden biri olduğumuzu kabul etmenizi istedik.Bu ziyaretlerimiz asla bununla sınırlı kalmayacak. Biz özellikle ihtiyaç sahibi olan ailelerle bir arada olmaya çalışıyoruz. Ortak duyguları aynı sofrada paylaşmak istedik.Bu Ramazan ayının da barışa , kardeşliğe vesile olmasını istiyoruz.”diye konuştu. İftarın ardından aileye gıda yardımı yapıldı. Selman Köyü muhtarı ve Kaplan ailesi ise, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

HABERE YORUM KAT