1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Belediye Kaldırdı, Taraftar Tepki Gösterdi
Belediye Kaldırdı, Taraftar Tepki Gösterdi

Belediye Kaldırdı, Taraftar Tepki Gösterdi

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakırspor'a destek veren pankart ve afişlerin belediye ekipleri tarafından toplatılması tepkilere yol açtı. Sorun; belediye yönetiminin devreye girmesiyle çözüldü.

A+A-
Haber Vermeden Kaldırdılar
Diyarbakır'da esnaf kesimi,taraftarlar ve belediyeler arasında pankart ve afiş gerilimi yaşanıyor. 3.Lig'de Play-Off'a kalarak 2.Lig'e yükselme aşamasına gelen Diyarbakırspor A.Ş'ye (Yeni Diyarbakır A.Ş), destek vermek isteyen esnaflar ve taraftarlar, kentin işlek noktalarına pankart ve afişler astı. Kampanya günden güne büyürken, şehir bu sayede şampiyonluk havasına girmeye başladı. Ancak pankart ve afişler kafalarda soru işareti yaratacak şekilde belediye ekipleri tarafından kaldırılarak,toplatılınca taraftarlar hem şaşkınlık yaşadı, hem tepki gösterdi.
 
Belediye Yönetimi Sorunu Çözdü
Sosyal medya üzerinden duruma tepki gösteren taraftarlar,”Böyle hassas ve önemli bir konuda hata yapılması kabul edilemez. Halka rağmen bunun yapılmasını kabullenemiyoruz.” dediler.
 
Belediye ekipleri izinsiz asıldığını iddia ettikleri için pankart ve afişler için belediyeye para ödenmesi gerektiğini dile getirirken,taraftarların tepkisi üzerine Büyükşehir Belediyesi yönetimi devreye girdi. Kaldırılan pankart ve afişlerin yeniden asılması kararı çıkarken, pankart ve afiş asmak isteyenlere de izin verildiği belirtildi.
 

HABERE YORUM KAT