1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye işçilerinin sevinçlerine ortak oldular
Belediye işçilerinin sevinçlerine ortak oldular

Belediye işçilerinin sevinçlerine ortak oldular

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, 1994 yılından bu yana işçilerin içeride kalan tüm haklarını ödedi.

A+A-
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi 1994 yılından bu yana işçilerin birikmiş haklarını ödemek için geçen hafta meclis toplantısında konuyu gündeme getirerek oy birliğiyle kabul edilmişti.
 
Bugün toplamda alacakları 5 milyon 221 bin TL ödemeleri yapılan belediye işçileri içerdeki haklarını alarak Yenişehir Belediyesi Eşbaşkanları Selim Kurbanoğlu ve Ülkü Baytaş'ı makamında ziyaret ederek teşekkürlerini sundular.
 
Eşbaşkanların makamında gerçekleşen teşekkür ziyaretine, DBP Yenişehir İlçe Örgütü Eş başkanı Murat Öndeş, sendika yöneticileri ve başkan yardımcıları da katıldı.
 
Teşekkürleri kabul eden Eşbaşkanlar tarafından daha sonra işçilere çekleri verildi. Kısa bir konuşma yapan Eşbaşkan Kurbanoğlu,'Belediye meclisimizle almış olduğumuz ortak karar doğrultusunda Yenişehir Belediyesinin kurulduğu andan itibaren işçilerin içerde alacakları vardı. Bizde bugün Eşbaşkanımla birlikte bu paraların verilmesinin ve bu mutlu tabloyu görmenin huzurunu yaşıyoruz' dedi. Bir süre önce Belediye-İş Sendikası ile aralarında imzalanan ve işçilere % 12'lik zamma da değinen Kurbanoğlu, yerel yönetim anlayışlarının her zaman işçinin hakkı ve haklılığı yönünde olduğunu belirtti.
 
Eş başkanlar işçilerin göstermiş oldukları sabır ve emekten dolayı teşekkürlerini ileterek işçilerin sevinçlerine ortak oldular.
 
(Diyarinsesi.org YB)

HABERE YORUM KAT