1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Belediye-İş Sendikası'ndan 8 Mart Kutlaması
Belediye-İş Sendikası'ndan 8 Mart Kutlaması

Belediye-İş Sendikası'ndan 8 Mart Kutlaması

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Belediye-İş Sendikası Sur Belediyesi bünyesinde görev yapan kadın personellerin, kadınlar gününü kutladı.

A+A-

Kutlamaya Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş, Başkan Yardımcısı Azize Kutlu, Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı Vezir Perişan ve sendika üyeleri katıldı.

Yaşamda kadının rengi belli olmalıdır diyen Demirbaş şöyle konuştu; “Yaşamın varoluşunun gerekçesi kadınsa, kadını var etmek gerekir. Ama maalesef toplumda erkek egemen ideolojinin getirdiği anlayışları bir günde atmak kolay değil. Ama hepimizin mücadelesi, hepimizin özgürleşmesini sağlayacaktır. Bu nedenle böylesi hediyeler önemlidir, ama bunların hepsinin bizde bir oluşturması gerekir. Kadının mücadelesini yücelterek ve yükselterek aslında toplumun özgürleşmesini sağlayacak mekanizmaları, örgütlenmeleri yaratmak gerekiyor. Bu da bizim için ayrı bir sorumluluktur. Yaşamda kadının rengi belli olmalıdır.”

Belediye-İş Sendikası Şube Başkanı vezir Perişan ise şunlara değindi; “Hem bir sendikacı olarak hem de bir birey olarak, kadına vermiş olduğumuz önemden dolayı, emekçi arkadaşlarımızın Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Kadına sadece kadınlar gününde değil yaşamın her anında ve alanında kadının etkin olması, kadının yönetimlerde yer alması ve erkekle eşit konunda bulunmasını amaçlıyoruz.”Ardından kadın çalışanlara karanfil ve hediyeler verildi.

   

HABERE YORUM KAT