1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Belediye halkla birlikte meclis toplantısı
Belediye halkla birlikte meclis toplantısı

Belediye halkla birlikte meclis toplantısı

Sur ilçesi Belediyesi çalışmalarını halkla paylaşmak amacıyla Kabê mahallesinde açık meclis toplantısı yaptı.

A+A-

Diyarbakır Sur Belediyesi, Sur ilçesine bağlı Kabê (Bağıvar) Mahallesi'nde halka açık meclis toplantısı düzenledi. Toplantıya Sur Belediye Eşbaşkan Vekili Azize Değer Kutlu ile İzzettin Candan, Belediye Eşbaşkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, belediye birim müdürlükleri ve Kabê (Bağıvar) halkı katıldı.
 
Toplantı, bir aylık mali hizmetlere ilişkin gelir ve gider tablosunun okunmasıyla başladı. Ardından söz alan Sur Belediyesi Eşbaşkan Vekili Azize Değer Kutlu, her zaman halkla buluşacaklarını ve halka açık meclis toplantılarına devam edeceklerini söyledi. Son zamanlarda Sur'a bağlı sokak ve mahallelerde temizlik ile hizmet noktasında sıkıntı yaşadıklarını belirten Değer Kutlu, “Sur içinde temizlik noktasında çok sıkıntı yaşadık. Defalarca bizler belediye personelleriyle birlikte sokaklarda çöp topladık. Çünkü temizlik araçlarımızın sokaklara girilmesine izin verilmiyordu. Valilik ve kaymakamlıkla yaptığımız görüşmeler sonucu araçlarımız ilgili sokaklara girebildi ve biraz daha iyi oldu. Ama yeterli değildir” diye konuştu.
 
“Çalışmalarımız devam edecek”
 
Sur Belediyesi Eşbaşkan Vekili İzzettin Candan de, Kabê'nin (Bağıvar) büyük bir yer olduğu için bazı çalışmalarının yarım kaldığını ancak çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti. Kabê Mahallesi'nde yaşayan halkın beklenti ve taleplerini dinleyip eksiklikleri gidermek üzere burada olduklarını belirten eşbaşkan vekilleri sözü halka bıraktı. Söz alan yurttaşlardan biri, meclis toplantısının mahallelerinde yapıldığı için eşbaşkan vekillerine teşekkür etti. Konuşmaların ardından yurttaşlarla sohbet eden eşbaşkan vekilleri, katılımlarından dolayı yurttaşlara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT