1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Belediye Halepli aileye sahip çıktı
Belediye Halepli aileye sahip çıktı

Belediye Halepli aileye sahip çıktı

SİİRT- Suriye'nin Halep şehrinden kaçarak Siirt'e sığınan 10 kişilik Muhammed ailesine belediye yetkilileri sahip çıktı.

A+A-
Ülkelerindeki iç savaştan 15 gün önce kaçarak Siirt şehir merkezinde bir evin inşaat halindeki bodrum katına yerleşen aile, zor şartlar altında yaşam mücadelesi vermeye başladı.
 
Mahalle sakinlerinin çağrılarını dikkate alan Siirt Belediyesi ekipleri, 3'ü kadın 10 nüfuslu Muhammed ailesini ziyaret ederek battaniye ve giyecek yardımında bulundu. Siirt Belediyesi Başkan Vekili Sabri Sağır, ailenin temel ihtiyaçlarının yanı sıra, yiyecek ve yatma ihtiyaçlarını da kısa bir sürede karşıladıklarını söyledi.
 
Aile üyelerinden 25 yaşındaki Salih Yusuf Muhammed ise, 15 gün önce Halep'te göç ettiklerini ifade ederek, "Siirt geldikten sonra kimseyi tanımıyorduk, kalacak bir yerimizde yoktu. Biz de aile olarak buraya yerleştik. Evimiz yok, paramız, yok kalacak bir yerimizde yok. Ailede hamile kadın ve ameliyatlı olanlar var. Allah kerimdir" dedi.
 
Ailenin yarın sabah saatlerinde Siirt belediyesi tarafından bir eve yerleştirileceği ve tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı sözü verildi.
 
(MND-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT