1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye Eş Başkanları tutuklandı
Belediye Eş Başkanları tutuklandı

Belediye Eş Başkanları tutuklandı

Üç gün önce gözaltına alınan Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, Fatma Şık Barut, Silvan Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Bodakçı ve parti yöneticileri, gece geç saatlere kadar süren ifade işlemlerinin ardından nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak ile Fırat Anlı, üç gün önce gözaltına alınan Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, Fatma Şık Barut, Silvan Belediyesi Eş Başkanı Yüksel Bodakçı ve parti yöneticilerinin savcılığa çıkarılması üzerine Diyarbakır Adliyesi’ne gitti. Eş Başkanların, adliye içinde ve dışında, belediyede bekleyişi gece geç saatlere kadar sürdü. 

Sur Belediyesi Eş Başkanları Seyid Narin ve Fatma Şık Barut, Silvan Belediye Eş Başkanı Yüksel Bodakçi, DBP Sur İlçe Eş Başkanı Ali Rıza Çiçekli, Kadın Akademisi çalışanı Güneş Ölmez, Hasan Irmak ve Abdulnesim Baran, savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemede gece geç saatlere kadar ifade işlemleri süren Narin, Barut, Bodakçi, Çiçekli ve Ölmez, TCK'nin 302. maddesi olan "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak" iddiasıyla tutuklandı. Hasan Irmak ve Abdulnesim Baran ise mahkemece serbest bırakıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler