1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye çalışanlarından anlamlı destek
Belediye çalışanlarından anlamlı destek

Belediye çalışanlarından anlamlı destek

Yenişehir Belediyesi çalışanları bir araya gelerek Kobané' halkına gönderilmek üzere 200 bin TL değerinde 2 TIR dolusu gıda yardımında bulundu.

A+A-
Yenişehir Belediyesi emekçileri  'Kapını aç aşını paylaş' yardım kampanyası çerçevesinde 40 ton gıda yardımında bulunarak kampanyaya destek verdiler.
 
2 tır dolusu kuru gıda(mercimek,kuru fasulye,nohut,pirinç ve yağ)malzemesi  Kobané halkına ulaştırılmak üzere yola çıktı. Gıdalar  TIR'lara yüklenirken Yenişehir eş başkanları Selim Kurbanoğlu ve Ülkü Baytaş,Belediye-İş Sendika başkanı Vezir Perişan,işçi temsilcileri ve belediye çalışanları da hazır bulundu.
 
'Zaferi paylaşmanın örneğini gösterdiler'
 
Belediye çalışanlarına hitap eden Ülkü Baytaş, “Emekçiler bize bugün bu yardım desteğini sunarken Rojava ve Şengalle aşımızı paylaşalım sloganından ziyade bir umudu,zaferi paylaşmanın örneğini gösterdiler” dedi. Kobané de ki halkın büyük bir direnişle Daiş çetelerine karşı bu zaferi kazandıklarını belirten Baytaş, çocuk,genç,yaşlı demeden  yaşadıkları toprakları koruyan ve bu onurlu mücadeleyi yürüten halka, her zaman desteklerinin ortaklaşa sürdüreceklerinin  altını çizdi.
 
Daha önce oynanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor-Galatasaray müsabakasında tribündeki seyircilerin açmış olduğu bir pankarta dikkat çeken Kurbanoğlu ise “Maçı alamadık ama Kobané'yi alacağız' şeklindeki pankart çoğumuzun dikkatini çekmiştir.
 
Bugün hem maçı ve Kobanéyi aldık hem de siyasetimizin büyük ve ağır bedeller ödeyerek ve tüm Kürt halkının göstermiş olduğu duyarlılıkla Rojava'nın tamamının  özgürleşmeye doğru gittiğini de söyleyebiliriz. Emekçi arkadaşlarımızın göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ederiz” dedi. Sendika Başkanı Vezir Perişan çalışanların göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı teşekkürlerini iletti. 

HABERE YORUM KAT