1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Belediye başkan adaylarına tepki yağıyor
Belediye başkan adaylarına tepki yağıyor

Belediye başkan adaylarına tepki yağıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakırsporlu taraftarlar, 3.Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren takıma karşı ilgisiz kalan belediye başkan adaylarına tepki gösterdi.

A+A-
Azrailler Grubu Başkanı Ramazan Tugay, yıllar sonra kulübün arızalı imajını düzeltmeye çalışan bir başkanın iş başında olduğuna dikkat çekerek, kimseden para istemeyen ve cebinden para veren Feyzi İlhanlı'ya sahip çıkılması gereken yerde siyasetçilerin takındığı tutumun düşündürücü olduğunu söyledi.
 
"ADAYLAR ÇOK DUYARSIZ"
Belediye başkan adaylarının Diyarbakırspor'a karşı duyarsız kaldığını, kent yöneticilerinin de bunların etkisinde kalarak kulübe destek olmadığını belirten Tugay, önümüzdeki süreçte bu olayın daha fazla üzerine giderek halka şikayet edeceklerini ifade etti. Tugay, “Diyarbakırspor ilk defa siyasi emellerden arınmış durumda. Uzun yıllar sonra bir başkan dilencilik kültürünü ortadan kaldırdı. Feyzi İlhanlı, maddi olarak sadece elini değil gövdesini bu işin altına sokmuş durumda. Her şeyi kendi imkanlarıyla yapıyor ve kimseden tek kuruş destek almıyor. Belediye başkan adayları bu şehirden kopuk şekilde yaşıyor. Diyarbakırspor'a karşı olan tutumlarını anlamak mümkün değil. Taraftarlar çok tepkili ve öfkeli. Diyarbakırspor'u hiçe sayanı biz de yok sayarız. Maçlara gelen 10 bin taraftarı görmezden gelen bu anlayış bizi karşısında bulacaktır” dedi.
 
"VEFA BORÇLARINI ÖDESİNLER"
Bu memleketin markasına sahip çıkmanın sadece Feyzi İlhanlı ve bu davaya inanan taraftarların görevinin olmadığını anlatan Tugay, Başbakanın telkinlerine rağmen kulübe sahip çıkılmamasını eleştirdi. Tugay, “Belediye başkan adayları bu halka karşı vefa borçlarını ödemelidir. Başbakan Erdoğan her fırsatta Diyarbakır ve Diyarbakırspor'a sahip çıkılmasını istiyor. Son gelişinde Diyarbakır'da ve belediye başkan adaylarını açıklarken de açıkça söyledi. O zaman biz de bu adayları Başbakana ve halkımıza şikayet ediyoruz. Bu olayın takipçisi olacağız. Kent yöneticileri siyasi baskılardan mıdır bilinmez Diyarbakırspor'a karşı duyarsız. Bir tek bardak su katkı yapmadıkları gibi maçlara dahi gelmiyorlar” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT