1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Belediye aşırı yağışa karşı teyakkuzda
Belediye aşırı yağışa karşı teyakkuzda

Belediye aşırı yağışa karşı teyakkuzda

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’a 24 saatte metrekareye 39 kilogram yağış düşmesi üzerine teyakkuza geçti.

A+A-

Aşırı yağışın kent hayatında yarattığı olumsuz etkileri gidermek için 200 personel ve 121 ekipmanla müdahale eden Belediyemiz, vatandaşları toplu taşıma araçlarını tercih etmeleri konusunda uyardı.

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’a 24 saatte metrekareye 39 kilogram yağış düştüğünü, bu akşam saatlerinde de metrekareye 13 kilogram yağış düşmesinin beklendiğini açıkladı.

Kenti ve bütün ilçelerini kapsayan rekor düzeydeki ’aşırı yağış’ın meydana getirdiği olumsuzluklara karşı Kriz Masası kuran Büyükşehir Belediyesi, kentte hayatı olumsuz etkileyen su baskınlarına dün geceden bu yana müdahale ediyor. Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı da ekiplerin çalışmalarını yerinde denetliyor.

200 personel ve 121 ekipmanla müdahale ediliyor

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, DİSKİ ve Yol Yapım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 200 personel, 15 iş makinesi, 10 kanal açma aracı, 6 kamyon, 30 pikapta 60 motopompla su baskınlarına karşı aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

Toplu taşıma araçları tercih edilsin

Büyükşehir Belediyesi, bu akşam ve yarın da etkili olacak kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyarıyor. Özellikle yaşlı, hasta, engelli vatandaşları ve çocukları zorunlu kalmadıkça gece dışarı çıkmamaları konusunda uyaran Belediye, vatandaşlardan toplu taşıma araçlarını tercih etmesini, herhangi bir olumsuzluk durumunda Alo 188, 153 ve 110 numaralarına bildirilmesini istedi.

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler