1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Beklentilere cevap vermedi'
'Beklentilere cevap vermedi'

'Beklentilere cevap vermedi'

Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır temasını değerlendirenHDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, “Aynen Dersim'e gidişi gibi Diyarbakır'a gidişi de beklentilere cevap vermedi, konuşmanın içeriğine bakıldığı zaman sade suya tirit diyebileceğimiz bir konuşma

A+A-
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde( TBMM) Türkiye basın toplantısı düzenleyen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır'da yaptığı konuşmayı değerlendirdi.
 
Tan, “Aynen Dersim'e gidişi gibi Diyarbakır'a gidişi de beklentilere cevap vermedi Konuşmanın içeriğine bakıldığı zaman sade suya tirit diyebileceğimiz bir konuşma olarak geçti. Diyarbekir adının iade edileceği konuşuluyordu, bu beklenti de olmadı. Sadece mevcut Diyarbakır cezaevinin kültür merkezi olarak değerlendirileceği söylendi. Bizim talebimiz ise buranın insan hakları müzesi haline getirilmesidir” dedi.
 
Davutoğlu'nun Kobani ile ilgili açıklamaları konusunda ise Tan, “Selam noktasına gelmesi olumludur ama bu selam, kelam faslından sonra yapılacak işler de vardır. Andoluda da bu böyledir. Maalesef AKP'nin en önemli özelliği selamdan sonra kelam gelmiyor” diye konuştu.  
Davutoğlu'na Kürtçe öğrenmede başarılar dileyen Tan, “Ben diyaloğa hazırım. Karşılıklı bir diyalog olsun” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT