1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bedensel Engellileri Sevindirdiler
Bedensel Engellileri Sevindirdiler

Bedensel Engellileri Sevindirdiler

Diyarbakır'da bir grup genç tarafından oluşturulan 'Yardıma ben de varım' adlı grubun üyeleri, Sevgliler Günü nedeniyle aldıkları çeşitli hediyeleri bedensel engelli çocuklara verdi.

A+A-

Diyarbakır'da bir grup genç tarafından oluşturulan 'Yardıma ben de varım' adlı grubun üyeleri, Sevgliler Günü nedeniyle aldıkları çeşitli hediyeleri bedensel engelli çocuklara verdi. Grup üyeleri, engelli çocuklarla birlikte yoldan geçenlere balon dağıttı.

Daha önce 'Kimsesiz çocuklara moral günü' projesi kapsamında kimsesiz çocukları sevindiren 'Yardıma ben de varım' adlı grubun üyeleri, Sevgililer Günü'nde de bedensel engelli çocukları sevindirdi. Aldıkları çeşitli hediyeler ve yaş pastalarla GAP Bedensel Engelliler Derneği'ne götüren gençler, buradaki çocukları sevindirdi.

Grup Başkanı Yusuf Beran Vuran, "Proje 2 kapsamında bastırdığımız kalp şeklindeki balonları bedensel engelli kardeşlerimize ve onların yardımıyla da Ofis Semti ile diğer semtlerde sokaklardan geçen herkese hediye edeceğiz. Üzerinde 'Sevgililer Gününüz kutlu olsun' yazan balonları alan insanların bir an olsa bile mutlu olacaklarını düşünüyoruz. Balon burada maddi değeri küçük bir nesne olup, amaç hatırlamaktır. Balonları dağıtırken o kardeşlerimizin katılımıyla çoğalarak balon dağıtmaya devam edeceğiz. Sevgili teriminin sınırlandırılmasına karşıyız" dedi.

Yapılan konuşmadan sonra gençler, engellilerle birlikte Ofis Ekinciler Caddesi'ne çıkarak yoldan geçerlere balon dağıttı.

HABERE YORUM KAT