1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bedensel Engelliler sporla buluşacak
Bedensel Engelliler sporla buluşacak

Bedensel Engelliler sporla buluşacak

DİYARBAKIR- Diyarbakır Bedensel Engelliler Spor Kulübü, 2014-2015 sezonuna tekerlekli sandalye basketbol takımı olmak üzere toplam 7 dalda spor hizmetinde yer alacak.

A+A-
Diyarbakır Bedensel Engelliler Derneği Spor Kulübü, 2013-2014 sezonunda İskenderun'da düzenlenen Uluslararası Turizm Kültür Festivali tekerlekli sandalye basketbol şampiyonasında birincilik kazanarak adından söz ettirmişti.
 
Elde ettikleri başarılarla bu yıl toplam 7 dalda yer alacak olan Bedensel Engelliler Spor Kulübü, tekerlekli sandalye basketbol, atıcılık, halter, yüzme, masa tenisi, badminton ve oturarak voleybol takımları ile 2014-2015 sezonunda yer alacak.
 
Diyarbakır Bedensel Engelliler Derneği Spor Kulübü Başkanı Nizamettin Karaçan, ağırlıklı olarak basketbol kategorisinde başarı beklediklerini söyledi.
 
Karaçan, "Deplasmanlı ligde yer alıyoruz. Bizim yetkililerden tek istediğimiz bize sadece deplasman için otobüs ve otel ayarlamalarını istiyoruz. Kulüp olarak Diyarbakır adına büyük başarılar elde ettik. Bu dernek bedensel engelli derneği olarak kuruldu. Sporla barışık bir şekilde devam etmekteyiz. 7 dalda spor branşında yer alacağız, bu yıl imkansızlıklara rağmen 7 dalda 7 başarı elde etmek istiyoruz. En büyük sorunumuz sponsor bulamamakta" dedi. 
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT