1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Beden gidiyor, ruh burada kalacak
Beden gidiyor, ruh burada kalacak

Beden gidiyor, ruh burada kalacak

Bugün Diyarbakır'dan ayrılacak olan Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, 6 yıldır görev yaptığı bölgeden bedenen ayrılsa bile ruhen birlikteliğin devam edeceğini belirtirken, yeni görev yeri olan Çekmeköy için de ilginç değerlendirmede bulundu. Kansız, “Çe

A+A-

Vali Yardımcısı ve Kayapınar Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, bugün resmen ayrılacağı Diyarbakır'a sadece bedenen veda edeceğini,kalbinin her zaman Diyarbakır ve bölge için atacağını söyledi.

Bazı sivil toplum örgütleri,dernekler,kamu kurumları ve çalışma arkadaşlarının kendisi için Kaburgacı Mehmet Usta'da verdiği veda yemeğine katılan Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, duygusal anlar yaşadı. Vali Yardımcısı Zafer Engin,Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Altındağ ve çok sayıda davetlinin katıldığı yemekte konuşan Kansız, bu bölgeye 6 yıl önce kendi isteğiyle geldiğini ifade ederek,Diyarbakır ve bölgenin medyada yansıtıldığı gibi olmadığını söyledi.

BEN YAPMADIM,BERABER BAŞARDIK
Medyadaki yayınların bölgedeki tarihi ve manevi değerlerin önüne geçerek batıda farklı bir imaj yarattığını anlatan Kansız, bölgenin bu kabuğu yıkmaya başladığını ve zamanla her şeyin çok daha güzel hale geleceğine inandığını kaydetti. Kansız,”Burası anlatılmaz ancak yaşanır. Ben kendi isteğimle geldim. İyi ki gelmişim. Artık 'her şeyi ben yaparım' yöneticiliğinin dönemi bitmiştir. Bunun yerine 'biz yaparız' kavramı gelmiştir. Evet, çok güzel hizmetler oldu ama bunları ben tek başıma yapmadım,hep beraber çalıştık. Başarı varsa pay herkese aittir.” dedi.

ÇEKMEKÖY BENİM İÇİN ÖZEL
Yeni görev yeri olan İstanbul'un Çekmeköy İlçesi hakkında da çarpıcı bilgiler veren Kansız,bu bölgede Karadenizlilerin ve doğu-güneydoğuluların ağırlıkta olduğunu ifade etti. Kansız,”Bakanlıktan beni aradıklarında sana özel görev veriyoruz dediler. Çekmeköy'de Karadenizliler ve 6 yıl çalıştığımı bu bölgenin insanları yaşıyor. Ben de Karadenizliyim. İki tarafı da iyi biliyorum ve anlaşıyorum. İyi anlaşacağız. Bir diğer önemli yanı ise beni Diyarbakır'a getiren Vali Hüseyin Avni Mutlu'nun İstanbul'da olması.” İfadelerini kullandı.

DUYGULANDIRAN KONUŞMALAR
Yemeğe katılanlar ise kısa konuşmalar yaparak Vali Yardımcısı Kansız'ın yaptığı hizmetlere değindi. Kansız'ın iyi idareci olmanın yanında halkla iletişiminin çok iyi olduğunu,konu hizmet olunca önemli fedakarlıklar yaptığını kaydeden konuşmacıların sözleri karşısında duygulanan Kansız,”Hak etmediğim şeyleri söylüyorsunuz. Bunları yapmak bizim için lütüf değil görevdi” diyerek cevap verdi.
Yemeğin sonunda yaptığı hizmetler nedeniyle Vali Kansız'a çeşitli STK ,muhtarlar ve dernekler tarafından plaketler verildi.

HABERE YORUM KAT