1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Beden eğitimi dersinin kaldırılması
Beden eğitimi dersinin kaldırılması

Beden eğitimi dersinin kaldırılması

DİYARBAKIR- Eğitim - Sen Diyarbakır Şubesi, meslek liselerinde beden eğitimi dersinin kaldırılması kararına tepki gösterdi.

A+A-
Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu önünde biraraya gelen Eğitim - Sen Diyarbakır Şubesi üyeleri ve bir grup öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'nun 2013-2014 yarıyıl tatilinde Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün kararı ile Teknik, Anadolu Teknik, Meslek, Anadolu Meslek ve Anadolu Sağlık Meslek Liselerinden beden eğitimi derslerinin kaldırılmasına tepki gösterdi.
 
Meslek liselerinden beden eğitimi dersinin kaldırılması ile ilgili olarak açıklama yapan Eğitim - Sen Diyarbakır Şube yöneticisi Mehmet Atlıhan, değişiklik ile okullarda binlerce öğretmenin norm kadro fazlası durumuna geldiğini belirtti.
 
Karar nedeniyle yıllarca beden eğitimi ataması yapılmayacağını savunan Atlıhan, "Meslek liselerinde matematik, fizik, kimya, biyoloji derslerine yer açmak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı bilmelidir ki, 4+4+4 eğitim sistemiyle bitirdiğiniz parçaladığınız eğitim yamalarla tekrar bir araya gelmez. Biran önce yapılan yanlıştan dönülmelidir" diye konuştu.Daha sonra grup dağıldı.
 
 
Muhabir: Nurten Aslan 
Yayınlayan: Necdet Doğruyol
 

HABERE YORUM KAT