1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Bedelli askerlik yerine profesyonel askerlik
Bedelli askerlik yerine profesyonel askerlik

Bedelli askerlik yerine profesyonel askerlik

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Faruk Özlü, 'bedelli askerlik' konusunda bir çalışma olmadığını, profesyonel ordu ile ilgili ise çalışmalarını sürdüğünü söyledi.

A+A-

Bedelli askerlik bekleyen vatandaşlara TBMM  Milli Savunma Komisyonu Başkanı'ndan cevap geldi. TBMM  Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve  AK Parti  Düzce  Milletvekili  Faruk Özlü, "bedelli askerlik" konusunda bir çalışma olmadığını söyledi. Özlü,  Genelkurmay Başkanlığı'nın Kuvvet-2033 Projesi kapsamında daha profesyonel bir  Ordu için çalışma yürüttüğünü vurguladı.
 
TSK profesyonelleşme oranının yüzde 42'ler seviyesine geldiğini belirten Özlü, teknolojideki dönüşümle birlikte, bu sistemleri kullanan askerlerin daha da profesyonelleşmesi gerektiğinin altını çizdi. Yürütülen çalışmaları değerlendiren Özlü, şu ifadeleri kullandı:
 
5 MİLYAR DOLARLIK CİRO
 
"Savunma sanayi sektörümüzün bugün 5 milyar doların üzerinde bir cirosu var. Bunun 2 milyar dolara yakını ihracattan oluşuyor. Yüzde 55'ler seviyesinde yerli katkı payı mevcut. En önemli özellik teknoloji üreten bir sektör olması."

HABERE YORUM KAT