1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bebekli hırsız cep telefonlarını böyle çaldı
Bebekli hırsız cep telefonlarını böyle çaldı

Bebekli hırsız cep telefonlarını böyle çaldı

Diyarbakır'da bir AVM'de bulunan cep telefonu bayiine giren kişi,2 bin lira değerindeki iki cep telefonunu kaşla göz arasında arka cebine soktuktan sonra ayrıldı.

A+A-
Diyarbakır'da bir AVM'de bulunan cep telefonu bayiine Bebek arabası ile giren bir kişi, kendisinden şüphelenmeyen görevlilerin diğer müşteriler ile ilgilenmesini de fırsat bilerek 2 bin lira değerindeki iki cep telefonunu kaşla göz arasında arka cebine soktuktan sonra ayrıldı.
 
Mağaza sahibi Ekrem Ertan, Bebeğin bu işe malzeme edilmesine çok üzüldüm. Ancak o Bebek hırsızın da olmayabilir. Bebeği belki sadece dikkat çekmemek için bu tür hırsızlık olaylarında kullanıyor olabilir dedi.Diyarbakır'da bulunan bir AVM'de cep telefonu bayiinde iki hafta önce ilginç bir yöntemle hırsızlık olayı yaşandı. AVM'deki bir çok mağazayı gezdikten sonra kapanmasına az bir süre kala cepe telefonu bayiine Bebekarabasıyla gelip müşteri gibi standlardaki telefonları inceleyen kimliği belirsiz kişiden yanındaki Bebek arabası nedeniyle çalışanlar şüphelenmedi.
 
Mağazanın güvenlik kameralarına da yansıyan görüntüde, mağaza sahibi Ekrem Ertan ile diğer çalışanlar başka müşterilerle ilgilenirken bunu fırsat bilen hırsız, kilidi açık unutulan bir bölmeden 2 bin lira değerinde iki telefonu arka cebine koyarak hızla işyerinden dışarı çıktı. ErtesiSabah mağazada temizlik yapan çalışanlar, standlardaki bölmede 2 telefonun bulunmadığını görünce durumu polise bildirdi. Kamera görüntülerini izleyen polis hırsızlık yaparken kendisinden şüphelenilmemesi için bebeğini de arabasıyla birlikte yanında gezdiren hırsızı arıyor.
 
BEBEĞİN KULLANILMASINA ÜZÜLDÜM
 
Mağaza sahibi Ekrem Ertan, hırsızın Bebek arabasıyla mağazaya girdiği için fazla dikkat çekmediğini ancak olaya bebeğin alet edilmesinin ise kendisini üzdüğünü söyledi. Mağazayı kapamak üzereyken eski bir müşterilerinin ailesiyle birlikte geldiğini belirten Ertan, Kapatmaya 2 dakika kalmışti ki eski bir müsterimiz ve arkadaşımız ailesiyle birlikte geldi. Sonra arkalarından bu sahış içinde Bebek bulunan arabayla içeri girdi. Önce bizim müşterinin arkadaşı sandım. Kendisinden hiç şüphelenmedik.
 
Arkadaşımız olan müşterimiz ve ailesiyle ilgilenirken o da standa geçmiş ve açık bıraktığımız bölmeden 2 telefonu çalmış. AVM yönetiminden de diğer kameraların görüntüleri izledik. Söz konusu kişi bu bebekle birlikte AVM'den çıktıktan sonra 250 metre kadar soğukta gidiyor. Yanında ise bayan yok. Bu tek başına olduğunu gösteriyor. Bence bu bebekte onun olmayabilir. Çünkü AVM'nin girişinden ve çıkışından beri yanında hiç bayan yok. Ancak bu hırsızlık içinde bebeğin adeta kullanılması beni çok üzdü. İnsan kendi canından bir parçayı bu şekilde malzeme olarak kulanamaz. Yazık günah. Bu işte bebeğin orda olmasına çok üzüldüm. Eğer kendi çocuğuysa da utanması lazım. Allah akıl fikir versin. Şimdi polisin bu şahsı bulmasını bekliyoruz dedi.
 


paylaşan:

HABERE YORUM KAT