1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bebeklerini internetten satan anne baba yakalandı
Bebeklerini internetten satan anne baba yakalandı

Bebeklerini internetten satan anne baba yakalandı

Katıldıkları televizyon programında 10 aylık bebekleri U. C.'yi para karşılığı bir aileye sattıklarını söyleyen Emine ve İsmail Kızak çifti polisi harekete geçirdi. Kızak çifti ve bebeği satın alan 2 kişi gözaltına alındı

A+A-

İnternetten 10 aylık bebeklerini satan Emine ve İsmail Kızak çifti, İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince göz altına alındı.
Katıldığı bir televizyon programında 10 aylık bebekleri U.C'yi internetten para karşılığı sattıklarını söyleyen Emine ve İsmail Kızak çifti polisi harekete geçirdi.
İsmail Kızak'ın telefon kayıtlarını inceleyen Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, U.C'nin Diyarbakır'da yaşayan Mehmet T.'ye 10 bin TL karşılığında satıldığını ve paranın 2 bin 500 TL'sini alındığını belirledi.
Gözaltına alınan çiftin ifadeleri doğrultusunda Diyarbakır'da bebeği satın alan Mehmet T. ile eşi Melek T.'nin yakalanmasını sağladı. Mehmet T. ve Melek T.'nin "Evde doğum yaptı" diyerek, bebeğe "Bahtiyar" isminde yeni bir nüfus cüzdanı çıkarttıkları tespit edildi.


Bebek, polis nezaretinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne teslim edilerek koruma altına alınırken, çocuklarını satan aile ise "Soybağını değiştirmek ve insan ticareti yapmak" suçundan adliyeye sevk edildi.


İHA

HABERE YORUM KAT