26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir22 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,300
  %0.44
 • Dolar
  3,0853
  %0.44
 • Euro
  3,3748
  %0.89

Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Bebek Patiği Nasıl Örülür?

06 Nisan 2016 Çarşamba 23:03

Patik modelleri özellikle bebekler için günümüzde kullanılırlığını hala sürdürmektedir. Bunun yanında iğne oyaları, oya örnekleri ve dantel gibi geçmişten günümüze ulaşmış bir kültürümüz vardır.

Patik modelleri özellikle bebekler için günümüzde kullanılırlığını hala sürdürmektedir. Bunun yanında iğne oyaları, oya örnekleri ve dantel gibi geçmişten günümüze ulaşmış bir kültürümüz vardır. Çeyizleri süsleyen patik modelleri, oya örnekleri ve iğne oyaları evlenecek olanların hala vazgeçilmezidir.

Bebek Patiği Modeli

Patiği örebilmek için öncelikle 54 ilmek atarak başlangıç yapın. 6 sıra ters örgü ördükten sonra 1 sıra 2 kes bir artır yapın. Bir sıra daha 2 kes bir artır yaptıktan sonra örgüye devam edin ve kurdeleyi geçirin. Ardından 2 sıra ters örgü örün. 22 ilmek ters örgüden sonra beyaz renkteki ipi bağlayın. Bu şekilde 10 ilmek örün ve 10. İlmeğe geldiğinizde yandaki ile birlikte kesin. Geriye dönün de son ilmeği yanındaki ile tekrar kesin. Orta kısım her daim 10 ilmek kalacak şekilde olmalıdır. Yanlardan azalmalar olacaktır. Kenar bölgelerinde 13 ortada 10 ilmek kaldığında yeniden koyu renkli ipe geçilip 2 sıra ters örgü yapılacaktır. 1 sıra daha ajur koyduktan sonra 2 kes 1 artır yapın. 4 sıra kadar ters örgü ve 4 sıra beyaz renkte ters örgü yapıp kesin.

Bot Patik Modeli

Bebekler için bot patik örmek istiyorsanız öncelikle 5 ilmek ile başlayın. 30 sıra haroşa ördükten sonra 10 ilmek kesik ve açık renk iple 4 sıra, koyu renk ip ile 4 sıra haroşa örün. 9 sıra beyaz ve 8 sıra koyu renk olacak şekilde örün. Örgü aşaması bittikten sonra kalın iğne yardımıyla dikin.

Karpuz Dilimli Patik Modeli

22 ilmek atarak patiğe başlayın. 24 sıra, haroşa olarak örün. 24 sıra bittikten sonra 10 tane ilmek kesin. Başka bir renk iple 3 sıra düz ve 3 sıra haroşa olacak biçimde 45 sıra örün. Örme bitince ince olan kısmın ucunu geniş olan diğer rengin olduğu bölüme dikin. Altından ve üstünden büzerek dikin. Dikmek için öncelikle dar olan uç kısmı alıp diğer uca dikin. Patiğin altını diktikten sonra büzmeyi hem yukarıdan hem aşağıdan olacak şekilde çevirin ve bileğini kıvırın. 

Okunma Sayısı : 2025
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com