1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'nin okulları boykot çağrısı yanıtsız kaldı
BDP'nin okulları boykot çağrısı yanıtsız kaldı

BDP'nin okulları boykot çağrısı yanıtsız kaldı

DİYARBAKIR- Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) geçtiğimiz günlerde ana dilde eğitimin tanınması için duyurduğu 'okulları bir hafta boykot çağrısı' Diyarbakır'da yanıtsız kaldı.

A+A-

Kentin çoğu bölgesinde öğrenciler yeni eğitim yılının ilk gününde okulları doldurdu.

BDP, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile anadilde eğitimin tanınması için okulların bir hafta boykot edilmesi çağrısında bulundu. Kent merkezindeki okulların çoğunda, 2013-2014 eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrenciler okullarına gelerek, ders kitaplarını aldı. Yeni arkadaşları ile tanışan bazı öğrencilerin heyecanlı olduğu gözlenirken, bazı öğrenciler ise okullarına velileri ile geldi.

Çocuğunu okula getiren bir veli, “Yeni eğitim yılı ile birlikte okulların açılması çocuklarımız için iyidir. Bunu veli olarak iyi karşılıyoruz. BDP'nin boykot çağrısı ile ilgili bir şey söylemiyorum. Ben çocuğumu alıp okula getirdim” dedi.

Öğrenciler ise, okulun açılmasından dolayı mutlu olduklarını, ailelerinin okulu boykot etmelerini istediklerini, fakat kendilerinin buna uymayarak okula geldiklerini belirtti.
Yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte Türkiye genelinde 17 milyon, Diyarbakır'da ise 400 bine yakın öğrenci ders başı yaptı.

HABERE YORUM KAT