1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'nin halk kürsüsü etkinliği
BDP'nin halk kürsüsü etkinliği

BDP'nin halk kürsüsü etkinliği

DİYARBAKIR- BDP Genel Başkan Yardımcısı ve BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Gültan Kışanak, "Bize hep söylüyorlar çılgın projeniz var mı? Hayır yok. Akılı projemiz var" dedi.

A+A-
BDP'nin Diyarbakır'da gerçekleştirdiği "Halk kürsüsü" etkinliği kapsamında Sümer Park Resepsiyon Salonu'nda "Kent yönetimi için fikrin mi var" toplantısı düzenlendi.
 
"Yeşil Amed Projesi" çerçevesinde gerçekleştirilen toplantıya BDP Genel Başkan Yardımcısı ve BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kışanak katıldı. Kışanak, burada yaptığı konuşmada, kalkınmanın, kentleşmenin, modernizmin bu kadar yıkıcı ve tahrip edici şekilde tartışıldığı bir yerde, yıkıcı ve tahrip edici olmadan kentleşebileceklerini söyledi.
 
"Yaşam düzeyimizi, kalitemizi yükseltebiliriz" diyen Kışanak, şöyle konuştu:
 
"Sanki insanlar en rahat en huzurlu yaşamı, kocaman binaların yapıldığı kentselleşmenin alabildiğine büyüdüğü alanlarda yaşayabilirmiş gibi bir yanlış bize doğru diye kabul ettirilmeye çalışıldı. Ortada koskocaman bir yanlış var. Diyarbakır kendi geleceğimi kendim belirleyeceğim diyor. Bize hep söylüyorlar çılgın projeniz var mı? Hayır yok. Akılı projemiz var. O zaman burada çok güçlü bir demokratik, ekolojik ve özgürlükçü bir yaşamı inşaa etmenin potansiyeli var. Biz de yerel yönetimler olarak diyoruz ki bunu gerçekleştireceğiz."
 
Açılış konuşmalarından sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti. Kışanak, BDP Diyarbakır Gençlik Meclisi Konferansına da katıldı.
 
 
Muhabir: MEHMET ÇAKAN, Ahmet Kaplan 
Yayınlayan: İbrahim Yakut

HABERE YORUM KAT