1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'lilerden dokunulmazlık yorumu
BDP'lilerden dokunulmazlık yorumu

BDP'lilerden dokunulmazlık yorumu

DİYARBAKIR- BDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için TBMM'ye gönderilen fezleke ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yorum yapan BDP'li milletvekili Özdal Üçer, “Kaldırsınlar, Erdoğan'dan korkan onun gibi olsun” yorumu

A+A-

BDP'li bazı milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması amacıyla dün TBMM'ye gönderilen fezlekenin ardından BDP'li milletvekilleri de sosyal paylaşım sitesi üzerinden yorum yaptı. BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Twitter üzerinden dokunulmazlıkla ilgili şu yorumu yaptı:

"Dokunulmazlık kalkıyormuş, sanki hiç dokunmamışlar gibi. Dokunulmazlık zırhına bürünüp yolsuzluk yapanlar, dokunulmazlığımızı kaldıracaklarmış. Kaldırsınlar, Erdoğan'dan korkan onun gibi olsun.”
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ise Twitter'den dokunulmazlıkla ilgili, “Bize mecliste dokunmak isteyenin keşke hırsızlık, sahtekarlık, ihaleye fesat karıştırma, yolsuzluk fezlekesi olmasaydı.

Nerdesin ilahi adalet. Dokunulmazlığımız kalkacakmış, hayret var mıydı ki? Seçilmişleri atanmışlara ezdiren bir düzen, yönetim, milletin iradesine saygı duymuyor ki? Arkamızda bizi seçen irade, halkın gücü olmasa, bir saniye nefes aldırmazlar. Ama bize dokunanlar siyasetten hep yandılar, yok oldular” yorumunu yaptı.