1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'liler Paris Konolosluğu'na faks gönderdi
BDP'liler Paris Konolosluğu'na faks gönderdi

BDP'liler Paris Konolosluğu'na faks gönderdi

DİYARBAKIR- BDP Diyarbakır İl Başkanlığı, Paris'teki cinayet olayının aydınlatılması ve kınanması için Paris Konsolosluğu'nu faks gönderdi.

A+A-

Diyarbakır merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Ofis Postanesi önünde toplanan BDP'liler, Paris Konsolosluğu'na olayın aydınlatılması ve kınanması için faks gönderdi. Faks gönderme eyleminde konuşan BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, Paris'te öldürülen kadınların cenazelerinin Çarşamba günü Diyarbakır'a getirileceğini söyledi.

Zümrüt, "Çarşamba günü havaalanında 3 yoldaşımızı alıp, Batıkent meydanına geçeceğiz. Batıkent meydanında cenaze törenini yaptıktan sonra, Sakine Cansız'ın cenazesi Tunceli'ye, Fidan Doğan'ı Kahramanmaraş'a, Leyla Söylemez'i Mersin'e göndereceğiz. BDP olarak, cenazelerin gittiği illere yoğun katılımlarla eşlik edeceğiz. Biz 3 devrimci kadınının bayraklarını bıraktığı yerde Diyarbakır halkı, BDP olarak devralamaya hazırız. Biz burada bu bayrağı devralırken onlara yakışır bir şekilde de yoldaşlarımızı yolculamaya bütün Diyarbakır halkını çağırıyoruz" dedi.Konuşmaların ardından grup, Ofis Postanesi'ne gelerek Paris Konsolosluğu'na faks gönderdi.

HABERE YORUM KAT