1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BDP'li Aydoğan'dan Başbakan'a eleştiri
BDP'li Aydoğan'dan Başbakan'a eleştiri

BDP'li Aydoğan'dan Başbakan'a eleştiri

BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 çocuk önerisini ve kürtaj yasasını eleştirdi.

A+A-

BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 çocuk önerisini ve kürtaj yasasını eleştirip, "Elinizi, dilinizi, kadının üzerinden çekin" dedi.

BDP Konya İl Başkanlığı, '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' nedeniyle bir düğün salonunda kutlama töreni düzenledi. Programa Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan da katıldı. Nursel Aydoğan, Türkiye'de kadın cinayetlerinin arttığını ve kadınların taciz ve tecavüzlerle karşı karşıya bulunduğunu anlattı. Kadının iradesini ve özgürlüğünü yok sayan bir siyasal iktidar ve Başbakanın olduğunu ileri süren Aydoğan, şunları söyledi:

"Başbakan, 3 çocuk yapın diyor. Yetmedi son günlerde bunu 5'e çıkardı. Diyor ki, '5 çocuk yapın. Size kürtajı yasaklıyorum.' Biz de diyoruz ki, Başbakan'a 'Elinizi, dilinizi kadının üzerinden çekiniz.' Biz kadınlar, kürtaj yaptıracaksak da buna kendimiz karar vereceğiz. Kaç çocuk yapacaksak biz buna kendimiz karar vereceğiz. Bir erkek olarak kadının iradesini hiçe sayan bu politikalardan vazgeçin. Kadını birey olarak gören bir politikanın sahibi olun."

HABERE YORUM KAT