1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BDP'li Ata'dan Barzani'ye ağır suçlama
BDP'li Ata'dan Barzani'ye ağır suçlama

BDP'li Ata'dan Barzani'ye ağır suçlama

BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata Diyarbakır'a gelen Mesut Barzani hakkında "Barzani Rojava Devriminden korktu" dedi.

A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi Partisi Batman Milletvekili Ayla Akat Ata, Mesut Barzani'yi eleştirdi. Ata, "Barzani Rojava devriminden rahatsız olduğu için Türkiye'ye geldi" iddiasında bulundu.

BDP Milletvekili Ayla Akat Ata ise, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın 2013 Diyarbakır Newroz'u ile birlikte "demokratik çözüm" süreci başlattığını hatırlatarak, "Öcalan'ın başlattığı çözüm süreci ile beraber artık şehit haberleri almıyoruz. Böyle tarihi bir süreçte devlet de İmralı'ya heyet göndererek kendilerinin de bu sürece hazır olduğunu belirtti. Sayın Öcalan'ın başlattığı süreçten umutluyuz. Ama devlet bu sürece katkı sunmazsa iki yönlü zor bir savaş başlayacak" şeklinde konuştu. Federal Kürdistan Bölge Başkanı Mesut Barzani'nin Diyarbakır'a yaptığı ziyarete ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Ata, "Barzani Diyarbakır'a gelişinden önceki gün Irak'ta basına yaptığı açıklamalarda PYD ve YPG'nin bağlılığından rahatsızlık duyduğunu söyledi. Dünkü ziyareti ile de bunu kanıtladı. Barzani Rojava devriminden rahatsız olduğu için Türkiye'ye geldi" iddiasında bulundu.

HABERE YORUM KAT