BDP'den ziyaret

BDP'den ziyaret

DİYARBAKIR- Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, Diyarbakır'da eylem yapan anneleri ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, "Sizinle beraber bizim de yüreğimiz yanıyor hepinizi çok iyi anlıyorum" dedi.

A+A-

Diyarbakır'da, yaklaşık 26 gün Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan anneler, önceki gün çadırlarının kaldırılması nedeniyle eylemlerini Dağkapı Meydanı'na taşımıştı.

Eylemine devam eden anneleri BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal ziyaret etti. Anneler Kaptan'ın ziyareti nedeni ile mutlu olduklarını belirtti. Kartal, bugüne kadar askerle polisle çatışanların kılına zarar geldiğinde insan hakları diye bağıranların, çocukların dağdan inmesi gerektiğini söyleyemediğini kaydetti.

Kartal, "Genç yaşta toprağa verdirmek için suç işletmeleri için uğraşanlara sesleniyorum, demokrasinin neresinde var bu kural. Dağdaki eşkıyanın askere vatandaşa polise silah sıkmışların kılına zarar gelse taş üstüne taş koymazlardı. İnsan hakları temsilcileri bazı siyasi partiler ne yazıkki sizin ne sesinizi ne de göz yaşlarınızın feryatlarınızı duymuyorlar.

Anadolu çocuğu olarak, hareket olarak, Muhsin Yazıcıoğlu'nu şehit verdik. Sizi en çok anlayanlar bizleriz, arayıp da bulamamanın insanın ciğerinin nasıl yandığını Allah şahit biz biliyoruz. Ben buradan hükümete sesleniyorum. Başbakan birilerine adres göstererek gidin çocuklarını getirin diyemez ve dememeli. Böyle bir hakkı yok gidecek alacak ve getirip bir devlet vatandaşının güvenliğini sağlamak zorundadır.

Devlet bir kurumdur nizam ve kurallar vardır ve herkes bunlara uymak zorundadır. İcranın başında ise Başbakan vardır ve Başbakan bu işe el atmalıdır" diye konuştu.

"TÜRK BAYRAĞI İNDİRİLİYOR SES ÇIKARMIYORLAR"

Şehrin göbeğinde Türk bayrağını indirilişine kimsenin sesini çıkarmadığını söyleyen Kartal, "Türk anaların da Kürt anaların da ciğeri yanıyor. Artık kimse bu oyunu oynamasın herkes bitirsin bu oyunu Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız Allah şahit elimde olsa şimdi çıkıp gidip alırım getiririm. Canımı bir dakika bir saniye asla düşünmem. Kim bilir sizin gibi kaç tane ana da var onun sayısını da bilmiyoruz. Ben sizin göstermiş olduğunuz bu cesaretten ve medeniyet dolayı gerçekten hepinizi kutluyorum, hepinizin ellerinden öpüyorum" diye konuştu.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal konuşurken eylem yapan annelerden Halime Cebe baygınlık geçirdi. Hastaneye kaldırılan Cebe'nin durumunun iyi olduğu öğrenildi.


(BE-YRT-AŞ-Y)

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT