1. HABERLER

  2. SPOR

  3. BDP'den stadyum tepkisi
BDP'den stadyum tepkisi

BDP'den stadyum tepkisi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Atatürk Stadyumu'nun yıkılarak yerine AVM ve konut yapılmasına Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ile Mezopotamya Ekoloji Birleşenleri tepki gösterdi.

A+A-
Yenişehir ilçesinde bulunan Atatürk Stadyumu'nun yıkılarak yerine AVM ve konut yapılması kararına BDP'liler ile Mezopotamya Ekoloji Birleşenleri tepki gösterdi. Stadyum önünde bir araya gelen BDP'liler stadın yıkılmaması gerektiğini dile getirdiler.
 
Burada basın açıklamasını düzenleyen BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Gültan Kışanak, yönetime geldiklerinde stadın yıkılmasıyla ilgili referandum düzenleyeceklerini söyledi. Atatürk Stadyumu'nda bir çok insanın anısının olduğunu hatırlatan Kışanak, stadın amatör kulüplerinin kullanılması için yıkılmaması gerektiğini ifade etti.
 
Diyarbakır, örgütlü, geçmişi olan geleceğine sahip çıkan bir kent olarak değerlendiren Kışanak, yanlış hesapların yapılmaması gerektiğini anlattı. Kışanak, "Diyarbakır'a hiç kimse hiçbir dayatmada bulunamaz. Bunu bir kez daha buradan tüm halkımızla, bu kentin bütün dinamikleriyle, gençlerimizle, çocuklarımızla birlikte söylüyoruz. Bu kentin varlıklarını, değerlerini çarçur edecek, şuna buna peşkeş çekecek Ankara'dan yapılmış planlara asla izin vermeyeceğiz. Belediyeye, Diyarbakır'a, gençlerime, bu kentte yaşayanlara sormadan burayı nasıl talan ederiz diye bir plan yaptılar. Bu stat Diyarbakır'ın tarihinin bir parçasıdır.
 
Diyarbakır'da spor yapanlar, spora gönül verenler, bunun için ter dökenler, bu statta anıları olanlar var. Halkımız hep beraber karar verecek. İhtiyacı, beklentileri neyse biz yerel yönetimler olarak bunu hayata geçirmek için halkımızın emrinde olacağız. Şu anda bize şimdiye kadar gelen öneriler, buranın şehir stadı olarak kalması, amatör spor müsabakalarına açılması, gençlerin, kadınların, çocukların, bu mahalle sakinlerinin gelip burada sporlarını yapmaları, sağlıklı bir yaşamı hayata geçirmeleri yönündedir. Ama biz şunun sözünü veriyoruz. Seçimden hemen sonra buraya sandık koyacağız. Bunun referandumunu yapacağız. Fizibilitesini, kamuoyu yoklamasını yapacağız. Bu kentin neye ihtiyacı varsa, bu kent ne istiyorsa biz belediye olarak halkın emrinde ve hizmetindeyiz" şeklinde konuştu.Yapılan açıklamanın ardından grup, sessizce dağıldı.
 
(ÜN-YRT-AŞ-Y)
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT