1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'den olaylı yürüyüş
BDP'den olaylı yürüyüş

BDP'den olaylı yürüyüş

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Barış ve Demokrasi Partisi tarafından Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çıkan olayları protesto yürüyüşünde olaylar çıktı.

A+A-

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da Barış ve Demokrasi Partisi tarafından Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çıkan olayları protesto yürüyüşünde olaylar çıktı. Göstericilerin attığı el yapımı bomba nedeni ile 4 polis yaralandı. 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde çıkan olaylarda 2 kişinin ölümünün ardından BDP Diyarbakır'da yürüyüş düzenledi. BDP Diyarbakır İl Başkanılığı'nda toplanan çok sayıda kişi Koşuyolu Parkı'na yürümek istedi. Yürüyüş sırasında gruptan polise taş atılmasının ardından güvenlik güçleri BDP Eşbaşkanı Gültan Kışanak'tan bulundukları yerde basın açıklamasını yapmalarını istedi. Kışanak'ın konuşmasının ardından ortaya çıkan bir grup polise el yapımı bombalarla saldırmaya başladı. Güvenlik güçleri olay çıkartan grubu, gaz bombası biber gazı ve tazyikli su ile dağıtmaya çalıştı.

Atılan el yapımı bombalar nedeniyle 4 polis yaralanırken, çok sayıda kişi biber gazından etkilendi.Ara sokaklarda göstericiler ile polis arasındaki çatışmalar devam ediyor.

(YRT-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT