1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP Kadın Kolları'ndan taziye ziyareti
BDP Kadın Kolları'ndan taziye ziyareti

BDP Kadın Kolları'ndan taziye ziyareti

DİYARBAKIR- Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü vesilesiyle, iki ay önce kaybolan ve geçtiğimiz günlerde Batman'ın Gercüş ilçesi Kozlu köyünde korucular ve jandarma ekipleri tarafından yol kenarına yakı

A+A-

BDP Diyarbakır Kadın Kolları üyeleri Kulp ilçesine bağlı Özbek köyüne giderek Besna Çelik'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Taziye ziyaretine Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hafize İpek, BDP Kulp İlçe Başkanı Recep Aslanhan ile çok sayıda kadın katıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hafize İpek, sözün bittiği yerde insanlığın da bittiğini gördüklerini söyledi. Besna Çelik'in insanlık dışı bir şekilde öldürüldüğünü söyleyen İpek, "Umarız en kısa süre içerisinde Besna kardeşimizin failleri yakalanır ve hak ettikleri cezaları alır. Umarız bu kadın ölümleri son bulur ve umarız bu sonuncusu olur. Bu nedenle bizim sözümüz bitmedi. Biz, yaşadığımız acıya rağmen, yüreğimize taş basarak konuşacağız ve haykıracağız. Bu tür kadın cinayetleri artık dursun istiyoruz. Başka Besna'lar öldürülmesin diyoruz" şeklinde konuştu.

Barış Anneleri adına açıklamalarda bulunan Sabiha Yıldırım ise, "Allah bu acıları başka analara yaşatmasın. Besna Çelik, şiddete ve işkenceye maruz kalarak hunharca öldürülmüştür. Besna Çelik bu vesileyle şehittir" dedi.

HABERE YORUM KAT