1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP Diyarbakır yöneticisi AKP'ye üye yapılmış!
BDP Diyarbakır yöneticisi AKP'ye üye yapılmış!

BDP Diyarbakır yöneticisi AKP'ye üye yapılmış!

BDP Diyarbakır il yöneticisi Ömer Koyun'un 2008 yılından beri AKP'nin Yenişehir İlçe Teşkilatı'na üye olduğu ortaya çıktı.

A+A-

AKP'nin üyelik skandalına her gün bir yenisi eklenirken, yurttaşlar, yaptıkları araştırmalar sonucunda AKP'ye üye olduklarını bir bir öğreniyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Siyasi Parti Üyelik Sorgulaması'nı yapan çok sayıda kişi, AKP'ye üye olduklarını öğrendikten sonra soluğu savcılıklarda alıyor. AKP'nin üyelik skandalının ortaya çıkması ardından bir skandal da Diyarbakır'da yaşandı.

Yargıtay'ın sitesinden üyeliğini sorgulayan ve haberi olmadan "AKP Yenişehir Teşkilatı 2008/2 dönem aktif üyesi" olduğunu öğrenen yurttaşlardan biri de Ömer Koyun. 2004'ten beri sırasıyla DEHAP, DTP ve BDP'de aktif olarak görev alan Koyun, kendisinin AKP üyesi yapıldığı dönemde BDP Diyarbakır Merkez İlçe Yönetici olduğunu söyledi. Koyun, şu an ise BDP Diyarbakır İl Yöneticisi olduğunu ve AKP'ye nasıl üye olduğuna ise şaşırdığını belirti. Haberi olmadan yapılan bu skandalı sahtekarlık olarak değerlendiren Koyun, "Benim haberim olmadan nasıl olmuşsa benim bilgilerimi almışlar. Nüfustan mı almışlar yoksa başka yerden mi almışlar onu da bilmiyorum. Beni AKP Yenişehir ilçe üyesi yapmışlar. Bu bir skandaldır" dedi.

'AKP ÜYELERİNİ FAZLA GÖSTERMEK İÇİN BU SAHTEKARLIĞI YAPIYORLAR'

"Bir BDP İl Yöneticisi olarak AKP'ye üye yapılmam ne vicdana ne de insanlığı sığıyor" diyen Koyun, bir evrak sahtekarlığı yaşandığını söyledi. AKP'nin sahtekarlıklarını deşifre etmek için her zaman çalışacaklarına dikkat çeken Koyun, Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulunacağını ifade ederek, "İnsanların bilgisi olmadan insanları AKP'ye üye yapmak da ne anlamaya geliyor? Bunlar böyle sahte evraklarla sahte delegeleri sayıca fazla göstermek için bu sahte evrakları düzenliyorlar. Bizler de bunları ortaya çıkarıp takipçileri olacağız" ifadelerinde bulundu.