1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BDP Diyarbakır İl Örgütü'nden DÜ açıklaması
BDP Diyarbakır İl Örgütü'nden DÜ açıklaması

BDP Diyarbakır İl Örgütü'nden DÜ açıklaması

BDP Diyarbakır İl Örgütü, Dicle Üniversitesi'nde yaşanan olaylara ilişkin yaptığı açıklamada, "Bundan sonra bu gibi durumların yaşanmaması için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz" dedi.

A+A-

 BDP Diyarbakır İl Örgütü Dicle Üniversitesi'nde hafta başında Hizbullah'a yakın bir grubun yurtsever demokrat öğrencilere saldırması ve ardından polisin müdahalesiyle başlayan olaylara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Ortaya çıkan durumu tasvip etmediklerine yer veren BDP, "Tarihi Amed Newroz'unda Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan'ın başlatmış olduğu yeni dönemi güçlendirecek, tüm inançlara, görüşlere saygılı ve kapsayıcı bir şekilde; toplumumuzu oluşturan her bir bireyin farklılıklarını gözeterek, değer yargılarını kabullenerek ve halkımızın özlem duyduğu özgür ve barış dolu hayata günümüzü evirecek, tüm inançlara, görüşlere saygılı ve kapsayıcı bir şekilde sağduyulu olan halkımızdaki özveriyi ve mücadeleyi; tüm kesimlerden de beklediğimizi buradan belirtmek istiyoruz" diye kaydetti.

Açıklamanın devamında, "Bizler ulusal bir bütünlük içerisinde ortak paydada yaşamayı esas almayı benimseyen bir siyasi partiyiz. Asla ve hiçbir zaman din karşıtı olma gibi bir düşüncemiz olmadı ve olamaz. Coğrafyamızdaki çok renkliliğin bilincinde olduğumuzdan her alanda olduğu gibi inanç özgürlüğünün de savunucusu olacağız. Her inancın, her görüşün temsilcisine, her mezhebin üyesine, ferdine sayısal çoğunluğuna bakmadan kapsayıcı ve koruyucu olmak misyonumuz ve amacımızdır. Hiç kimsenin bizi din düşmanı gibi göstermesini kabul edemeyiz. Bundan sonra bu gibi durumların yaşanmaması için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Tüm halkımızı da verilen mesajları sağduyu ile benimseyip gerginliği tırmandırmadığı için takdir ediyoruz ve bu paralelde süre gelen süreci değerlendirmelerini temenni ediyoruz" denildi.

HABERE YORUM KAT