1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BDP Bağlar adaylarının ziyareti
BDP Bağlar adaylarının ziyareti

BDP Bağlar adaylarının ziyareti

BDP Bağlar Adayı Akat: Bu yerel seçimlere referandum gözüyle bakıyoruz.

A+A-
BDP Bağlar Belediye Eş Başkan Adayları Birsen Kaya Akat ile Eşref Güler, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sayar ile görüştüler.
 
Seçim çalışmaları kapsamında gerçekleşen ziyarette konuşan Eş Başkan Adayı Birsen Kaya Akat, seçime sıradan bir yerel seçim değil referandum gözüyle baktıklarını belirterek, “Çözüm süreci açısından bu seçimi özellikle önemsiyoruz. Kazanmak veya kaybetmek ekseninde değil, oy oranlarımızı %70'lerin üzerine çıkarmak için çalışıyoruz” dedi.
 
Eşref Güler: Barış sürecinin ilerlemesiyle birlikte arka planda kalan toplumsal sorunlar ortaya çıkacak.
 
BDP belediyelerinin tarafsız ve eşit bir şekilde halka hizmet götürdüğünü dile getiren Eş Başkan Adayı Eşref Güler de, yerel seçimlerin ister istemez politik bir eksende yürüdüğünü söyleyerek,  “Keşke barış olsa, siyasetçilerimiz bırakılsa da biz de sadece hizmet için çalışsak. Bugün barış sürecinin ilerlemesiyle birlikte arka planda kalan toplumsal sorunlar ortaya çıkacak. Bunlardan en önemlisi de, ekonomi ve istihdam sorunlarıdır. Bu konuda tüm kurumlar birlikte çalışmalıyız” dedi.
 
Sayar: Halka kaliteli hizmet götürmek, toplumsal barışa büyük katkıdır.
 
Bağlar'ın bir çok ilden daha büyük ve kalabalık bir ilçe olduğuna dikkat çeken Sayar ise, “Bir çok açıdan mağdur edilmiş olan insanlarımızın yoğun yaşadığı Bağlar'a kaliteli hizmet götürmek, toplumsal barışa büyük katkı olacaktır. Toplumun tüm kesimlerini kucaklamak, çözüm süreci açısından ve toplumsal bütünleşme açısından çok önemlidir. Biz de her açıdan kendimizi halkın hizmetkarı olarak görüyoruz. Amacımız halkımızı ekonomik açıdan ileriye taşımaktır” dedi.
 

HABERE YORUM KAT