1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP adaylarının gezilerine yoğun ilgi
BDP adaylarının gezilerine yoğun ilgi

BDP adaylarının gezilerine yoğun ilgi

BDP Sur Belediyesi Eş Başkan adaylarının köy gezileri konvoyuna katılmak isteyen halk köy girişinde davullu zurnalı karşıladı.

A+A-
Barış analarının ve Sur Meclis üyelerinin katılımı ile köy ziyaretlerine devam eden Eş Başkanalar Sura bağlı birçok köyü gezip halk ile sohbet ettiler.
 
Kabasakal köyü ve Aslanoğlu köylerinde halk Eş Başkan adaylarını davullu zurnalı karşıladı. Halaya tutuşan halk ve Eş Başkan adayları coşkulu anlar yaşadı. Halayın ardın konuşan Fatma Şık Barut;  bir kadın meclisi kurup kendi kararlarımızı alacağız. Kendi sorunlarımızı çözüp önerilerde bulunacağımız bir alan yaratacağız. Artık kadınlarımız da belediyelerimize rahat gelebilecek. bu mücadelede kadınlı erkekli yürüdük ve kadınlar olarak her yerde rengimizle sesimizle var olmalıyız” dedi.
 
Ardından konuşmasını yapan Seyid Narin ise; “ sizlerin bu sıcak karşılamasından heyecan duyduk. Rengimizi sesimizi yolumuzu bir yapmalıyız artık çünkü önümüzdeki bu süreç çok önemli ve çok hassastır. Artık Kürdistan halkları olarak bütün renlerimiz kültürlerimiz dillerimiz özgür olmalıdır ve bunu birliğimizi güçlendirerek gerçekleştireceğiz” dedi.
 
Konuşmalarından Eş Başkanlar Fatma Şık Barut kadınlarla sohbet ederken Seyid Narin ise Gençleri dinlemeye geçti.

HABERE YORUM KAT