1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. BBP'den suç duyurusu
BBP'den suç duyurusu

BBP'den suç duyurusu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bolu İl Başkanı Mahmut Alan ve parti yönetimi, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hakkında suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Pazartesi günü saat 13:30'da Adliye'ye gelen BBP İl Başkanı Mahmut Alan ve parti yönetimi, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi hakkında suç duyurusunda bulundular.

Diyarbakır'da PKK'lı heykelinin dikilmesinin ardından heykel, mahkeme kararıyla yıktırılmış, bir asker de heykele ayağıyla basmıştı. 

Heykele basan askerle ilgili suç duyurusunda bulunan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye Bolu'dan aynı karşılık verildi.

“TÜRK BAYRAĞININ İNDİRİLMESİNE TEPKİ YOK!”

Suç duyurusunun Savcılık'a teslim edilmesinin ardından Alan, bir açıklama yaparak şunları kaydetti;

“Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı olarak bugün, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'ye suç duyurusunda bulunmak için toplandık. Kendisinin askerimizden şikâyetçi olduğu ile ilgili bir açıklaması oldu. Olayın çirkin ve kabul edilemez olduğunu açıkladı. Daha önce de Lice'de bildiğiniz üzere Türk Bayrağımız indirildi. Baro başkanının herhâlde daha yeni aklına geliyor. Resmi bir kurumun görevlisi, Baro Başkanı olan Tahir Elçi, Türk Bayrağı indirilmesine tepki göstermedi.

GEREKLİ SORUŞTURMA YAPILSIN

PKK'yı koruma adına kutuplaştırıcı, insanları birbirine düşürücü bir açıklama yapmıştır. Biz bunu kesinlikle kabul etmiyor ve kınıyoruz. Türk-Kürt kardeştir. Biz bunu söylemekten dilimizde tüy bitti; ancak bunlar anlamamakta ısrar ediyorlar. Bizim kesinlikle bir sorunumuz, derdimiz, sıkıntımız yoktur.

Bayrağımız, Allah'ımız, Peygamberimiz birdir. Kıblemiz aynıdır. Yalnız Tahir Elçi'ye benzer kamu görevlileri, resmi görevliler Kürt arkadaşları kışkırtmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Kendisini de bugün buraya gelerek Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet ediyoruz. Gerekli soruşturmanın da yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

ALS KAMPANYASI YAPANLARA ELEŞTİRİ

Alan, son dönemde ALS hastalığıyla ilgili internet üzerinde yapılan buzlu su dökme kampanyasıyla ilgili de eleştirel bir açıklama yaparak şunları ifade etti;

“ALS hastalığı ile ilgili bir takım şovlar yapılmaya başlandı. Kovayla su döküyorlar. O başından aşağıya su döken arkadaşlar yardım etsinler de biz o bağış makbuzlarını görelim. Şovu bıraksınlar da biraz da şehitlere, askere, polise baksınlar. Saldırılar için bir şey yapsınlar. Gerçekten yüreğinden gelerek vatana millete hayırlı işler yapsınlar. Şehitlerimize baksınlar. En büyük mertebe budur. Kafalarından aşağıya kovalarla su döken arkadaşları da kınıyorum.”

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT