1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BBP'den AKP'ye ziyaret
BBP'den AKP'ye ziyaret

BBP'den AKP'ye ziyaret

Büyük Birlik Partisi (BBP) Diyarbakır Yenişehir İlçe Başkanı Yasin Öztemel, bir grup yönetim kurulu üyesiyle birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Bağlar İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.

A+A-

BBP Yenişehir İlçe Başkanı Yasin Öztemel, AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erdal Erdal'ı makamında ziyaret ederek, kentin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Diyarbakır'ın sorunları ve çözüm yollarının konuşulduğu ziyarette bir açıklama yapan Öztemel, 33 medeniyete beşiklik etmiş, kadim kent Diyarbakır'ın mevcut sorunlarının kalıcı ve köklü çözümlere kavuşabilmesinin herkesin temennisi olduğunu söyledi. Öztemel, “Biz Büyük Birlik Partisi olarak, sorumlu muhalefet anlayışıyla hareket ediyoruz. AK Parti'nin yanı sıra diğer muhalefet partilerin temsilcileriyle de sık sık muhtelif platformlarda görüşüyoruz. Bu görüşmelerimiz, sivil toplum kuruluşları (STK) nezdinde de sürüyor. Amacımız Diyarbakır ilimizin her yönüyle hak ettiği noktaya gelebilmesi için çaba harcamaktır.

Bu uğurda okyanusta damla misali de olsa katkımız olursa ne mutlu bize. Bugün hepimizin üzüntüyle müşahede ettiği gibi, Diyarbakır ilimiz maalesef hak ettiği bir konumda değil. Gerek eğitim ve sağlık, gerekse istihdam ve işsizlik gibi son derece önemli konularda maalesef arzuladığımız noktada değiliz. Dünyanın en büyük surlarına sahip olan kentimiz, ne acıdır ki turizm pastasından hak ettiği payı alamamaktadır. Bunun yanı sıra cami, han, hamam gibi tarihi ve turistik zenginlikleri sinesinde barındıran ve adeta bir açık hava müzesi konumunda olan kentimizin yerli ve yabancı turist akınına uğraması gerekirken, maalesef mevcut tablo aksi bir yönde. Bağrında peygamber naaşları ve sahabe makamları bulunan, 33 medeniyete beşiklik etmiş ilimizin yatırımlardan hak ettiği payı alabilmesi ve turizm sektörünün harekete geçirilmesi için toplumun bütün kesimlerine görev düşüyor.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak bu sorumlu anlayış çerçevesinde toplumun bütün kesimleriyle diyalog halindeyiz. Sık sık buluşmalar ve fikir teatileri gerçekleştiriyoruz. Bu hedef doğrultusunda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğine inanıyoruz” dedi. AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Erdal Erdal ise, ziyaretten dolayı memnun olduğunu söyledi. Erdal, “Büyük Birlik Partisi mensubu arkadaşlarımızın ziyareti, bizleri fazlasıyla memnun etti. Ortak paydamız olan Diyarbakır kentimizin her yönüyle en iyi noktaya gelmesi için herkesle güç birliği ve gönül birlikteliği yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.